İlçelerden haberiniz olsun…

İlçelerden haberiniz olsun…

İlimizin ilçe ve beldelerinde meydana gelen haberlerle ile ilgili olarak yapılan açıklamaları derledik. İlçelerden kısa kısa olarak bilginize sunduğumuz haberler bu hafta Mudurnu, Dörtdivan ve Gerede den geldi.

DÖRTDİVAN;

Dörtdivan ilçemizde Çevre Bakanlığı tarafından ödeneği verilen Yöresel Ürünler Pazarı inşaatı tamamlandı. Tamamlanarak hak sahiplerine teslim edilen pazarla ilişkin olarak Ak Parti Bolu İl Başkanlığı açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamada, “Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımızın desteği ile Dörtdivan Belediyemiz tarafından yapılan Yöresel Ürünler Pazarı Projesi tamamlandı. Merkez Camii çevresindeki eski dükkânların yıkılarak belediye arkasına yapılan 33 yeni işyeri hak sahiplerine teslim edildi. Dörtdivan Yöresel Ürünler Pazarı, devletimiz ve belediyemizin katkılarıyla modern ve daha kullanışlı bir hale kavuşturuldu” ifadelerine yer verildi.

MUDURNU;

Mudurnu'ya İslamiyet’i benimseten zat: Karaaslan Veli Hazretleri. Bolu'nun Mudurnu ilçesinde İslamiyet’i benimsetmiş biri olarak tanınan Karaaslan Veli Hazretleri'nin mezarı, her yıl ziyaretçi akınına uğruyor. Mudurnu’nun doğu istikametinde kendi adıyla anılan tepede mezarı bulunan Karaaslan Veli Hazretleri, halka İslamiyet’i benimsetmiş biri olarak tanınıyor. Her yıl ağustos ayının ilk haftasında Karaaslan Veli Hazretleri'nin mezarı başında anma programı düzenleniyor. Her yıl ziyaretçi akınına uğrayan tepede geleneksel olarak Mevlid-i Şerif ve Kur’an-ı Kerim okutulmasının ardında yemek ikramında bulunuluyor.

GEREDE;

Gerede Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ersin Kaşka, Gerede Uygulamalı Bilimler Fakültesinde gerçekleştirilen girişimcilik dersi iyi uygulama örnekleri etkinliklerinin konuğu oldu. Üniversite öğrencilerine tecrübelerini ve bilgilerini aktaran Başkan Kaşka, öğrencilere girişimcilik konusunda eğitim verdi. Üniversite sanayi işbirliği kapsamında Gerede Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı tarafından Gerede Uygulamalı Bilimler Fakültesinde öğrenim gören üniversiteli gençlere yönelik girişimcilik ve inovasyon yönetimi eğitimi düzenlendi. Eğitimde girişimcilik nedir? Girişimci kime denir? Türkiye’de ve Dünya’da girişimcilik, girişimcilik türleri nelerdir? Girişimcilik ve girişimciliğin aşamaları, iş kurma süreçleri, finansal okuryazarlık, proje hazırlama ve yönetimi, inovasyon kültürü, tarihi, türleri, fırsatları, ekonomisi, yönetimi ve boyutları konuşuldu.

TAŞKESTİ;

Bolu Taşkesti Orman İşletme binası yapımı devam ediyor. Bölge Müdürü Mahmut Şentürk beraberinde Makine İkmal Şube Müdürü Kemal Yıldız ile birlikte incelemelerde bulunmak, çalışmaları denetlemek ve yapımına başlanan yeni hizmet binası yapım işini yerinde görmek üzere Taşkesti Orman İşletme Müdürlüğünü gezdi. Faaliyetlerin aksamadan yürütülmesinin sağlanması, personelin daha modern ve sağlam binalarda hizmetlerini yerine getirebilmeleri için yapılacak Taşkesti Orman İşletme Müdürlüğü yeni hizmet binası hakkında bilgi alan Bölge Müdürü Mahmut Şentürk kamu kaynaklarının etkili, ekonomik ve verimli kullanılması ve proje bedellerinin aşılmaması için gerekli hassasiyetin ve gayretin gösterilmesini istedi. Şentürk incelemelerinin ardından yapılan hizmetler ve çalışmalardan ötürü memnuniyetini dile getirerek, yeni hizmet binasının hayırlı olmasını diledi.

ABANT MİLLİ PARKI;

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) bünyesinde faaliyet gösteren Benötesi Kadın Kulübü (BEKÂ) tarafından, kulüp üyelerine yönelik Bolu Gezisi etkinliği düzenlendi. Gezi programı, Abant gölü ve müzesiyle başladı. Akabinde Yedigöller, Gölcük Tabiat Parkı, Mudurnu, Göynük, Zafer Kulesi, Akşemseddin Hazretleri’nin Türbesi ve Taşhan gibi şehrin önemli merkezleri ziyaret edildi. Doğal güzellikleriyle, tarihi yapıları ve turistik alanlarıyla ünlü Bolu ilini gezmekten memnuniyet duyduklarını ifade eden kulüp üyeleri, Benötesi Kadın Kulübü’ne teşekkür etti. Benötesi Kadın Kulübü yönetim ekibi ise, gezi organizasyonlarının artarak devam edeceğini belirterek; sosyal-kültürel alanda düzenledikleri her çalışmada verdikleri katkı ve destekleri için NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin'e ve üniversite yönetimine teşekkürlerini ifade ettiler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.