İmam beraat etti

Bolu'nun Mengen ilçesi Babahızır Köyü'nde imamlık yapan Emin Ç. hakkında dolandırıcılık iddiasıyla Bolu Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açılan dava dün karara bağlandı. Kendi hesap numarası ve telefon numarasının yer aldığı broşürleri dağıtarak cami adını kullandığı ve yardım topladığı iddia edilen imam beraat etti.

İmam beraat etti

HABER: FARUK ÇİDEM

Bolu'nun Mengen ilçesi Babahızır Köyü’nde imamlık yapan Emin Ç., dolandırıcılık iddiasıyla yargılanıyordu. İddiaya göre imam Emin Ç., Babahızırı Güzelleştirme Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği’nden bağımsız olarak kendi hesap numarası ve telefon numarasının bulunduğu broşürleri ilçede dağıtmaya başladı. Bunu fark eden Babahızırı Güzelleştirme Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkan Yardımcısı Aysel Ş. imam hakkında şikayetçi olmuştu.

SUÇLAMALARI REDDETTİ

Yargılanması devam eden imam Emin Ç. dün yine hakim karşısına çıktı. şikayetçi olarak davaya katılan Aysel Ş., imamdan şikayetçi olduğunu tekrarlayarak cezalandırılmmasını istedi.

Suçlamalara karışılık, uzun yıllardır aynı köyde imamlık yaptığını, herkesin gözünün önünde olan bir kişi olduğunu belirten imam Emin Ç. suçlamaları reddererek beraatini istedi.

Aysel Ş.'nin kendisi ile niçin uğraştığını bilmediğini söyleyen Emin Ç., daha önce de orman emvali kesimi nedeniyle Aysel Ş.’nin kendisini şikayet ettiğini ve aklandığını belirtti.

KARAR VERİLDİ

Şikayetçi Aysel Ş'den ve sanık Emin Ç.'den son sözlerini alan mahkeme başkanı davayı sonuçlandırdı. Uzun zamandır yargılanan imam Emin Ç. delil yetersizliğinden dolayı beraat etti.

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2016, 18:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124