İnsan gibi yaşamanın adını unuttuk

İnsan gibi yaşamanın adını unuttuk

Türk Emekli Sen Bolu İl temsilcisi Kemal Koç yeni bir Emekliler gününü daha buruk bir şekilde kutladıklarını söyleyerek “Emekliler hastanelere yatak parası yerine, otel ücreti ödemekten yorgun düşmüştür....

Türk Emekli Sen Bolu İl temsilcisi Kemal Koç yeni bir Emekliler gününü daha buruk bir şekilde kutladıklarını söyleyerek “Emekliler hastanelere yatak parası yerine, otel ücreti ödemekten yorgun düşmüştür. Kuzey Avrupa Ülkeleri emeklilerini güneş alsın diye, Akdeniz ülkelerine gönderiyor. Biz hala ameliyat olan, acil hastaneye yatan insanımızdan otel ücreti alıyoruz. Emekliler zaten geçinemedikleri maaşlarıyla bir de hastanelere katkı payı ödemektedirler.”dedi.

 

    Türk Emekli Sen Bolu İl temsilcisi Kemal Koç Türkiye’de emeklilerin haklarını aramak için sık sık mahkeme kapısına dadandığını Emeklilerin mahkeme kapılarında sürünmekten bıkar hale geldiğini söyledi. Başbakan, Recep Tayyip Erdoğan’ın iktidara gelmeden önce “Emeklileri Bana Bırakın Onların Hakkını Ben Vereceğim” şeklinde sözler sarf ettiğini vurgulayan Koç; “ Ama iktidara geldikten sonra bu sözünü unuttu; adeta Emeklilerin hakkından geldi ve yıllardır beklenen intibak kanunu’nu çıkarmadı. Bu çarpık uygulamanın kaldırılarak, 01.01.2000 tarihinden önce emekli olan tüm emeklilerimizin maaşlarının Refah Payı oranı kadar artırılarak, bugüne getirilmeleri ve bu tarihten sonraki maaşları da her yıl açıklanan TÜFE oranı + Refah Payı oranlarında artış yapılarak güncelliği korunmalıdır. Yeni emekli olanlarla, eski emekli olanlar arasındaki her geçen gün açılan makas kapatılmalıdır. Bu şekilde emeklilerin mağduriyetleri giderilmeli, emekliler mahkeme kapılarından kurtarılmalıdır. Sosyal Devlet; vatandaşlarının bir kısmını mağdur edemez. Açlık sınırının altında maaş alan bu insanlara normal geçim şartları içinde hayatını sürdürecek kadar maaş verilmelidir.”dedi.2003 ve 2007 yılları Ocak aylarında verilmesi gereken %5,5’luk alacaklarının şimdiye kadar ödenmediğine işaret eden Koç sözlerini şu şekilde tamamladı; “Alacaklarımız geçmiş dönem itibariyle ödenmelidir. Bütün emekliler insanca yaşam şartlarına kavuşturmalıdır. Seçim öncesinde tüm vatandaşlara umut dağıtan iktidarın seçim sonrasında, bu vaatlerini gerçekleştirmesini bekliyoruz. Seçim öncesinde bizlere umut verenler, emeklilerimizin bu hayalini de gerçeğe dönüştürmelidir.”

         

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.