İnsan ürettikleriyle yaşar

İnsan ürettikleriyle yaşar

Çalışmalarını,"Bolu Belediyesi, Ressam Mehmet Yücetürk Sanat Merkezi” Resim Atölyesi’nde sürdüren 2.Grup üyeleri, son bir yılda ürettikleri eserleri, BSM’de sergiliyor.  Geçtiğimiz...

Çalışmalarını,"Bolu Belediyesi, Ressam Mehmet Yücetürk Sanat Merkezi” Resim Atölyesi’nde sürdüren 2.Grup üyeleri, son bir yılda ürettikleri eserleri, BSM’de sergiliyor.

 Geçtiğimiz Pazartesi günü açılışı yapılan sergiye, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Recep Sezer ve çok sayıda sanatsever katıldı.  Açılış öncesi bir konuşma yapan, Bolu Belediyesi-Ressam Mehmet Yücetürk Sanat Merkezi sorumlusu Siyami Palazoğlu, BSM-Resim Atölyesi çalışmaları ve açılacak sergi hakkında bilgiler verdi. Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’da yaptığı konuşmada “Değerli sanatseverler, sanat merkezimizin çok yoğun bir çalışma içerisinde olduğunu memnuniyetle görüyoruz.10 gün önce de, bir başka Atölye grubumuz olan Ebru-Tezhib grubunun sergisini açmıştık. Yakında, burada hat çalışmalarının da başlayacağını memnuniyetle tekrarlamak istiyorum. Katılımcılarımızın Sanat Merkezimizdeki çalışmalarla içlerindeki güzellikleri yansıttıklarını görüyorum. Boş vakitlerini böylesine güzel uğraşlarla değerlendirdiklerini görüyorum ve bu da bizlere mutluluk ve gurur veriyor. Serginin hayırlı, uğurlu olmasını ve başarılarınızın devamını diliyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından, açılış kurdelesi kesildi ve sergi açılışı gerçekleştirildi. BSM-Resim Atölyesi üyeleri, yaptıkları resimler ve çalışmalar hakkında davetlilere bilgiler verdi. 

20-30 Haziran 2011 tarihleri arasında gezilebilecek olan sergide, yer alan değişik konulardaki 70 kadar eserin içerisinde Yağlıboya, Pastel, Guaj ve Suluboya çalışmaları yer alıyor... Bolu dışındaki değişik il ve ilçelerde de sık sık sergiler açan atölye üyeleri, ürettikleri eserleri, açtıkları bu sergiler ile sanatseverlerle paylaşıyor. Üyeler bu yıl öğrendikleri resim tekniklerini uygulayarak, bundan sonraki yıllarda da yeni yeni güzel eserler üretmek istediklerini ifade ediyorlar. İzleyiciler tarafından oldukça beğeni toplayan Sergi, 30 Haziran 2011 tarihine kadar, BSM-"Bolu Belediyesi, Ressam Mehmet Yücetürk Sanat Merkezi”nde gezilebilecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.