İpi yine AK Parti göğüsleyecek

İpi yine AK Parti göğüsleyecek

 AKP Bolu Milletvekili Adayı Fatih Metin, Regaip kandilini kutlayarak, muhalefete “3 oy için birlik beraberliği zedelemeyin” mesajı verdi. Metin, ayrıca Bolu için planlanan projeleri de aktararak, tek tek müjde verdi....

 AKP Bolu Milletvekili Adayı Fatih Metin, Regaip kandilini kutlayarak, muhalefete “3 oy için birlik beraberliği zedelemeyin” mesajı verdi. Metin, ayrıca Bolu için planlanan projeleri de aktararak, tek tek müjde verdi.

 

AKP Bolu Milletvekili ve Milletvekili Adayı Fatih Metin Ragaip Kandilinin kutlandığı bir dönemde birlik beraberliği zedeleyici, toplumun huzurunu bozucu demeçler vermemek gerektiğine işaret ederek; “Ben kandil vesilesi ile tüm muhalefetimize de buradan bu çağrıyı yapıyorum. İktidar partisi eleştirilebilir ancak, bu eleştiriler yalan ve iftiralar üzerine olmamalıdır” dedi. Metin, projelere olan ilginin kendilerini sevindirdiğini aktararak, bunun 12 Haziran’da yeniden AKP’nin 3-0 üzerinden milletvekili çıkaracağının göstergesi olduğunu ifade etti. Metin, Turizm açısından Bolu için Büyük önem taşıyan havaalanı ile ilgili olarak bilgiler vererek; “Turizm gelişiminde turizm otoritelerinin dile getirdiği husus havaalanıydı. Belediye başkanımızla beraber, milletvekilleri olarak bunun altyapısını yaptık. Şu anda Bolu’nun havaalanı ile ilgili hiçbir sıkıntısı kalmadı. Ulaştırma bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yeterli ve gerekli rapora onay verildi” Şeklinde konuştu. Organize sanayi bölgesine yapılacak yeni ek rezerv alanından da bahseden Metin, Gezer firmasının 35 bin metrekare kapalı alanda, şu an için 12bin 500 metrekare kapalı alan inşaatına başladığını bir kere daha müjdeledi. Yapılan bu kompleksin 1200-1550 kişiyi istihdam edeceğini aktaran Metin, ilk etapta 500-800 arası bir istihdam hedeflendiğini belirtti.

 

İşsizliği azaltacağız”

 

“İnşallah bu dönem içerinde Bolu’da işsizlik diye bir durum kalmayacak” diyen Metin “Bolu’yu turizm yatırımları ile desteklemeye devam ediyoruz. Bunlardan en önemlisi spor turizmi ve Boluspor. Bolu’da merhum İzzet Baysal’dan sonra en büyük marka Boluspor. Bolu’ya yakışan bir stadyum gerekiyor. Bizim planladığımız 20 bin ama inşallah taraftarımızla önümüzdeki dönem istişareler yaparak, bunu konuşacağız ve Bolu’ya yakışan modern bir stadyumu Bolu’ya kazandıracağız.” Diye konuştu.Kapalı spor salonu ile tüm spor dallarında, takım sporlarında Bolu’nun merkez olmasını amaçladıklarının altını çizen Fatih Metin; “ Zaten olimpik alanda, atletizm pisti, yüzme havuzu, jimnastik salonu ile beraber bir merkeziz. En kamp eğitim merkezi yaptık. Karacasu’da bir turizm yatırım alanı oluşturduk. 53 dönüm. Bu yeni oluşturulacak turizm alanı ile beraber, buradan elde edilecek gelirle orman teşkilatının bütün birimleri hizmet göreceği bir hizmet binasını da kazandırmış olacağız.”diye konuştu.

 

Bolu ovasının tamamını sulamaya geçireceğiz

 

Bolu’da tarımsal sulamanın 60 yıldır açık sistemde devam ettiğine dikkat çeken Fatih Metin;  Şu anda kapalı sistem projesinin hazırlığını yapıyoruz. Bunun maliyeti de 120 trilyon. Bunu Bolu’ya kazandıracağız ve Bolu ovasının tamamını sulamaya geçireceğiz.  Patates üretiminin yasaklanması söylentileri var bu söylemler yalan. Böyle bir şey söz konusu değil. 4 yıllık bir kota söz konusudur. Bunun da sebebi; bilimseldir. Tüm bilimsel veriler toprakların hastalığa kapılmaması için dinlendirilmesi gerektiğini söylemektedir. O nedenle nadasa bırakmak söz konusudur. Bunun Niğde ve Nevşehir’de olmadığını da iddia ediyorlar. Ben buradan söz veriyorum. Türkiye’nin bir yerinde uygulanmayan bir şeyi Bende Bolu’da uygulatmayacağım. “dedi.

 

Bolu büyüsün, istikrar sürsün

 

Yeni dönemde Bolu’muza 20 bin metrekare kapalı alanlı bir adliye binası yapacaklarını da sözlerine ekleyen Fatih Metin; “ Ayrıca Bolu’yu sağlık turizminde merkez haline getireceğiz. Yaklaşık 1276 yatağımızı 3000’ne çıkarmayı planlıyoruz. Bolu büyüsün, istikrar sürsün istiyoruz. Bu anlamda da oyların sadece AK Partiye toplanmasını bütün vatandaşlarımızdan arzu ediyoruz. Özellikle sağ seçmene sesleniyorum; Cumhuriyet Halk Partisi’nden 1 milletvekilinin Ankara’ya gitmesi vebalini sanırım sağ seçmenimiz düşünecektir ve ona göre oyunu AK Parti’de toplayacaktır” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.