“İRİ OLMALIYIZ, DİRİ OLMALIYIZ!”

AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay, Mudurnu İlçe Danışma Meclisi Toplantısında konuştu. Şehitler için dua ile başladığı konuşmasında ülke gündemi, teşkilat çalışmaları gibi birçok konuda görüş beyan eden AK Partili siyasetçi, birlik ve beraberlik çağrısında bulunduğu ilçe teşkilatına “Bir bakmışsınız sene 2019 olmuş, seçim kapıya dayanmış. O yüzden bu günleri iyi değerlendirelim” dedi.

“İRİ OLMALIYIZ, DİRİ OLMALIYIZ!”

AK Parti’de ilçe danışma meclisi toplantıları devam ediyor. İktidar partisi, ilk olarak Kıbrıscık’ta gerçekleştirdiği toplantılara Mudurnu ile devam etti. Mudurnu İlçe Başkanı Mehmet Arıkan’ın ev sahipliği ile Kaşı Kayığı Konağı’nda gerçekleşen toplantıya partililer yoğun ilgi gösterdi. İl Başkanı Nurettin Doğanay, Bolu Belediye Başkan Vekili Kazım Konak, Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Melih Demirci, Mudurnu eski Belediye Başkanı Metin Soygür, ilçe teşkilatları, köy ve mahalle temsilcileri katıldı. Ayrıca bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileri de toplantıya misafir olarak katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunması, divan başkan ve üyelerinin seçilmesinin ardından protokol konuşmalarına geçildi.  Açılış konuşmasını yapan Mudurnu İlçe Başkanı Mehmet Arıkan, gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Arıkan, teşkilatlara birlik ve beraberlik mesajları vererek, tek hedeflerinin yeniden Mudurnu Belediyesi’ni kazanmak olduğunu söyledi. Mudurnu İl Genel Meclis Üyesi Ahmet Uzun’da, İl Özel İdaresi tarafından ilçeye kazandırılan veya yapımı devam eden projeler hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

KONAK: “MUDURNU TEŞKİLATIMIZA GÜVENİYORUM”

Bolu Belediye Başkan Vekili Kazım Konak ise toplantıda yaptığı konuşmada, Türkiye’nin AK Parti iktidarı ile büyük bir gelişim kat ettiğini ve güven, istikrar ve itibar kazandığını belirtti. “Önümüzdeki seçimlere şimdiden hazırlanmalıyız” diyen Konak, “Ben Mudurnu teşkilatımıza güveniyorum. Birlik beraberlik içerisinde Mudurnu’ya hizmet götürme ve vatandaşın taleplerine yerine getirme noktasında hep birlikte çalışacağımızı ifade ediyorum” dedi.

“AK PARTİ İLE TÜRKİYE 13 YILDA DEĞİŞTİ, GELİŞTİ”

Kapanış konuşmasını yapan İl Başkanı Nurettin Doğanay’da şehitler için dua ile başladı. Terör olayları nedeniyle milletçe zor günler geçirdiğini kaydeden Doğanay, şehitler asker ve polisler için Fatiha okudu. Daha sonra konuşmasında teşkilat çalışmalarından ülke gündemine kadar çok sayıda konuya değinen İl Başkanı Nurettin Doğanay, “Bizler bu yola çıkarken zorlu ve meşakkatli olduğunu bilerek çıktık. Söz verdik milletimize. Dedik ki: Asla hiçbir şey eskisi gibi olmayacak! Hamd olsun verdiğimiz sözü de tuttuk.  AK Parti ile Türkiye on üç yılda değişti, gelişti. Milletimiz huzur ve refaha kavuştu. Ancak bu değişim ve dönüşüm birilerini rahatsız etti. Türkiye’nin bölgesinde ve dünyada söz sahibi bir ülke haline gelmesini istemeyen karanlık eller düğmeye bastı. Maşalar devreye girdi. Eli kanlı katiller hendeklerle, barikatlarla ve bombalı tuzaklarla ülkenin bölünmez bütünlüğüne ve 78 milyonun kardeşliğine kast etti. Evet, ülke olarak sıkıntılı bir süreçten geçiyoruz. Ancak zor günlerin üstesinden sadece birlik ve beraberlik ile çıkabiliriz.  Allah’ın izniyle de bu terör belasından tez zamanda kurtulacağız. Bu vesileyle şehit düşen kahraman asker ve polislerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum. Gazilerimize de acil şifalar diliyorum” dedi.

“BAHANEMİZ KALMADI”

Seçimlerle birlikte omuzlarına büyük sorumluluklar yüklendiğini kaydeden ve doğuda yaşanan terör olayları dışında artık hiçbir bahanelerinin kalmadığını vurgulayan İl Başkanı Nurettin Doğanay ,“Hepimiz milyonların siyaset kurumuna gösterdiği güveni boşa çıkartmamak için büyük gayret sarf etmeliyiz” şeklinde konuştu.  Konuşmasında son olarak teşkilata bir dizi uyarılarda bulunan Doğanay, “İri olmalıyız, diri olmalıyız, birlik beraberlik içerisinde hareket etmeliyiz” diyen Doğanay, “Birlikten güç doğar!  Birlikteliği sağlayamayan her teşkilat kaybetmeye mahkûmdur.  Eğer siz Ahiler Diyarı Mudurnu’da birlik ve beraberliği sağlayamazsanız kazanamayız. Sizden istirhamım varsa küskünlükleri, dargınlıkları ve aranızdaki yersiz çekişmeleri bir kenara bırakalım ve bir olalım. Bu kutlu dava için bir olun, güçlü olun. Zaman hızla akıp gidiyor. Bir bakmışsınız sene 2019 olmuş, seçim kapıya dayanmış. O yüzden bu günleri iyi değerlendirelim” ifadelerini kullandı.HABER MERKEZİ

 

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2016, 16:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124