İsim Benzerliğinin Kurbanı Olmak İstemedim

Uçar Kumaş, OR-SEN Tekstil Turizm Gıda İnş. San. Ve Tic. Ltd. Şti, sahibi Orhan Uçar yazılı bir açıklama yaparak; “FETÖ Darbe girişimi sonrasında Fethullah Gülen Cemaati ile bağlantılı şirketlerin isimleri bütün ulusal basında isim isim yazılırken, bu isimler arasında “UÇAR TEKSTİL” olarak anılan firmanın, özellikle Bolulu hemşerilerim arasında şahsıma ait bir firma sanılarak bu şekilde algılandığını görerek ve duyarak huzursuz oldum” diye konuştu.

İsim Benzerliğinin Kurbanı Olmak İstemedim

Haber: Kasım ŞAHİN

Uçar, açıklamasını şöyle sürdürdü;  “Hatta bazı basın organlarında bile bu yanlış algı üzerinden haber yapıldığını görerek müdahale etme gereği duydum. Ulusal basında Fethullahçı olarak adı geçen UÇAR TEKSTİL ile hiçbir alakası olmayan, “UÇAR KUMAŞ” firmasının sahibi olarak isim benzerliğinin kurbanı olmak istemediğim için ve özellikle de Bolulu hemşerilerimi aydınlatmak zorunda kaldığım için bu açıklamayı yapmak zorunda kalmış bulunuyorum.

Fethullah Cemaati ile ilişkili firmalar arasında gösterilen Uçar Tekstil ile şahsıma ait Uçar Kumaş firmalarının ne ticari ne de siyasi hiçbir bağlantısı olmadığı gibi, ayrı firmaların sahipleri olarak da Uçar Tekstil firması ile hiçbir bağlantımız yoktur. Böyle zorunlu bir açıklama ile Bolulu hemşerilerimin gündemini meşgul ettiğim için özür diliyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2016, 14:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124