İŞKUR Kariyer Günleri başladı

Bolu Valiliği, Bolu Belediyesi, Bolu Ticaret ve Sanayi Odası, Abant İzzet Baysal Üniversitesi, KOSGEB ve İŞKUR'un katkılarıyla 8-9-10-11 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan İstihdam ve Kariyer Günleri etkinlikleri açılışı Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Kongre Salonu’nda gerçekleştirildi.

 İŞKUR Kariyer Günleri başladı

İŞKUR Kariyer Günleri etkinlikleri Bolu Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirilen açılış programı ile başladı. Bolu Valiliği, Bolu Belediyesi, Bolu Ticaret ve Sanayi Odası, Abant İzzet Baysal Üniversitesi, KOSGEB ve İŞKUR'un katkılarıyla gerçekleştirilen Kariyer Günleri’nin açılış toplantısına Vali Vekili Mustafa Kemal Keskin, Bolu Belediye Başkan Vekili Hüseyin İka, Vali Yardımcısı Nurullah Ertaş, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Türker Ateş, İŞKUR Bolu Şube Müdürü İsmail Yalçın, daire müdürleri, çok sayıda kadın ve genç girişimci katıldı. Açılış programının sürpriz konukları ise Sabancı ailesinin iki ferdi Ali Sabancı ve Kazım Köseoğlu’ydu.

Programda bir konuşma yapan Bolu Belediye Başkan Vekili Hüseyin İka; “Öncelikle Ali Sabancı ve Kazım Köseoğlu’na ilimizdeki bu etkinliklere katılarak katkı sağladıkları için teşekkür ediyorum. Bolu’ya yaptıkları yatırımla ilimizde yaklaşık bin 500 kişinin istihdam edilmesini sağlamış olacaklar ve seneye bu yatırım bitmiş olacak. Bizler Bolulu olarak ilimize yapılan bu yatırımları hayretle karşılamak yerine yapmamız gereken ilk önce kendimizi keşfetmek ve Bolumuzun nerede olması gerektiğini güzel tespit etmemiz gerekmektedir. Bolu ili çevresindeki nüfus oranı değerlendirildiğinde Türkiye nüfusunun 1/3’ünü çevresinde barındıran, turizm, sağlık ve eğitim potansiyeline sahip çok değerli bir bölgemizdir. Dolayısıyla bu ve benzeri yatırımların ilimizde yapılması kadar doğal bir sonuç yoktur. Özellikle turizm yatırımları konusunda ilimizin desteklenmesi ve bu konuda çalışmaların yapılması son derece önem arz etmektedir. Bizlerde Bolu Belediyesi olarak ilimize gelecek yatırımcılara her türlü destek olacağımızı ve olduğumuzu da buradan ifade etmek istiyorum. Ben bu toplantımızın amacına ulaşan verimli bir toplantı olmasını arzu ediyorum ve emeği geçen herkesi kutluyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Kazım Köseoğlu ve Ali Sabancı katılımcılara kısa bir sunum gerçekleştirerek iş dünyasında başarılarının adımlarından bahsetti. Özellikle esprili bir anlatımla salondakileri gülme krizine sokan Ali Sabancı, sahibi olduğu Pegasus Hava Yolları’ndaki çalışma sistemi hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

Programda son olarak Bolu Belediye Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Emine Davarcıoğlu yaptığı kısa konuşmanın ardından Kazım Köseoğlu’na katılımlarından dolayı teşekkür plaketi takdim etti.

 

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2014, 20:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124