İtfaiye haftası etkinliklerle kutlandı

Her yıl 25 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında kutlanan İtfaiye Haftası nedeniyle Bolu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Bolu Gençlik Merkezi, Bolu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nü ziyaret ederek çok önemli görev ifa eden itfaiye çalışanlarının haftasını kutladılar.

 İtfaiye haftası etkinliklerle kutlandı

Bolu Gençlik Merkezi öğrencilerini İtfaiye Müdürü Mehmet Duman karşıladı.Duman, öğrencilere itfaiyenin çalışmaları ile ilgili bilgi verdi.Duman, “Bu yıl İtfaiyecilik Haftasının 91’incisini kutluyoruz. Öncelikle itfaiye teşkilatıyla ilgili birkaç bilgi vermek istiyorum. İtfaiye teşkilatı temel olarak çalışma husus ve esasları görev yetki ve sorumlulukları itfaiye yönetmeliğinde belirtilmiş. En temel görevi şunu söyleyeyim belediye teşkilatının vazgeçilmez unsurlarından mutlaka bir belediyenin teşkilatlanabilmesi için olması gereken birimlerden birisi itfaiye teşkilatıdır. En büyük belediyeler en küçük belediyeler kadar mutlaka her belediyenin itfaiye teşkilatı bulundurma zorunluluğu var. İtfaiyenin temel görevi daha çok belediye ve mücavir alan sınırları içerisinde ama belediye sınırları dışında da olası yangınlara müdahale etme yetkisi var. En temel görevi yangınlara müdahale etmek ve yangınları söndürmek. Bunun dışında doğal afetlerde olağan üstü durumlarda arama kurtarma faaliyetleri yapılabiliyor. Baca yangınları araç yangınları iş yeri yangınları bu tip yangınlara müdahale yapabiliyor. İtfaiyenin görev alanı çok geniş” dedi.

Daha sonra itfaiye ekipleri tarafından itfaiye müdürlüğü önünde yangın  tatbikatı yapıldı.Tatbikatta yaşanabilecek olası yangınlarda, okullarda, evlerde ve iş yerlerinde bulunan yangın tüplerinin kullanımı hakkında uygulamalı eğitim verildi.

 

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2014, 10:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124