İYİ Parti Milletvekili, Bolu ziyaretinde Tanju Özcan’ın ihracına ilişkin konuştu

İYİ Parti Milletvekili, Bolu ziyaretinde Tanju Özcan’ın ihracına ilişkin konuştu

İYİ Parti Bolu İl Başkanlığı, yerel seçimler öncesi düzenlenen teşkilat toplantısına katılan İYİ Parti Teşkilat Başkanı ve İstanbul Milletvekili Buğra Kavuncu, şu açıklamalarda bulundu.

Buğra Kavuncu, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın partisinden ihracına ilişkin “Bu konu Cumhuriyet Halk Partisi'nin kendi iç meselesidir” dedi.

Kavuncu, İYİ Parti'nin 81 ildeki teşkilatlarını ziyaret etmek için hazırladıkları program çerçevesinde Bolu'da bulunduklarını belirtti. Geçtiğimiz haziran ayında yapılan kongre sonrasında Genel Başkan Meral Akşener tarafından teşkilat başkanlığı görevinin kendisine verildiğini vurgulayan Kavuncu, bu görevle birlikte deprem bölgelerindeki il teşkilatlarını ziyaret ettiklerini açıkladı. Deprem konusuna özel bir vurgu yaparak toplantıya başlayan Kavuncu, depremde zarar gören vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti ve bölgedeki ciddi eksikliklere dikkat çekti. Türkiye'nin geçmişte yaşadığı deprem felaketlerinden ders çıkartma konusunda toplum olarak daha başarılı olunması gerektiğini belirten Kavuncu, Bolu'nun da deprem riski taşıyan bir kent olduğunu hatırlattı.

Toplumun deprem konusunda farkındalığının artırılması için yetkililere çağrıda bulunan Kavuncu, önleyici tedbirlerin acilen alınması gerektiğini vurguladı. Depremlerin yaşanabileceği bölgelerdeki il teşkilatlarını ziyaret ederek, depremde zarar gören vatandaşlara destek olmayı amaçladıklarını belirten Kavuncu, kamuoyunun bu konuda duyarlı olması gerektiğine dikkat çekti.

Basın mensuplarının sorularını cevaplayan Kavuncu, özellikle Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın ihracıyla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Ziyaret sırasında gelen bir soru üzerine Kavuncu, başka parti iç işlerine müdahale etmek istemediklerini belirterek, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın ihracı konusunda yorum yapmanın doğru olmadığını ifade etti. Bu tür meselelerin Cumhuriyet Halk Partisi'nin kendi iç meselesi olduğunu vurgulayan Kavuncu, İYİ Parti'nin öncelikli olarak Bolu teşkilatının durumunu değerlendireceğini ve sonrasında genel merkeze durumu ileteceğini açıkladı.

Ayrıca Kavuncu, her belediye başkanının kıymetli olduğunu ve sundukları hizmetin önemine dikkat çekti. Tüm belediye başkanlarının çalışmalarına saygı duyulması gerektiğini vurgulayan Kavuncu, siyasi parti ayrımı gözetmeksizin tüm yetkililere saygıyla anılacağını sözlerine ekledi.

İYİ Parti Teşkilat Başkanı ve İstanbul Milletvekili Buğra Kavuncu, Mayıs ayında yapılan genel seçimlerde istedikleri sonuca ulaşamadıklarını açıkladı. Teşkilatların düşünce ve beklentilerini değerlendirdiklerini ve Genel Başkan Meral Akşener'e aktardıklarını belirten Kavuncu, il ziyaretlerinin verimli geçtiğini söyledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.