İyigün Özcan’ı hizipçilikle suçladı

CHP Bolu merkez ilçe eski başkanı Faruk İyigün Bolu milletvekili Tanju Özcan’ın CHP Bolu merkez ilçe yönetiminin düşürülmesi için toplanan imzaların arkasındaki kişi olduğunu iddia etti. Özcan’ın merkez ilçe yönetiminin düşürülmesi için büyük bir gayret gösterdiğini vurgulayan İyigün; “Halbuki, örgütlerimiz kendilerini yönetebilir olmalı, yönetim kurullarına seçilen yol arkadaşlarımız kendi kararlarını özgürce verebilmelidirler.” Dedi.

İyigün Özcan’ı  hizipçilikle suçladı
 CHP Bolu merkez ilçe eski başkanı Faruk İyigün 2012 yılında yapılan merkez ilçe kongresinde üç aday olarak yarıştıklarını, CHP Bolu milletvekili Tanju Özcan’ın desteklediği söylenen Suat Turpçu’nun seçimi kaybettiğini, partililerin ise özgür iradesiyle 2 yıllık tercihlerini gösterdiğini ifade etti. İyigün; “ Daha sonra yapılan il kongresinde aynı arkadaşımız şu anki il başkanımızın listesinde il yönetim kuruluna aday olmuş ve yedekte kalabilmiştir. Tüzüğümüzün verdiği hakla belirlenmiş başkan vekilimizin görev yaptığı dönemde de farklı çevrelerden farklı arayışlar süregelmiştir.” Dedi. İyigün; “ Bilindiği üzere geçtiğimiz hafta bir gün içerisinde 12 yönetim kurulu üyemiz farklı sebeplerle fakat aynı gün içerisinde topluca istifa etmiş, tüzüğümüz gereğince yönetimimiz düşmüştür. Aday adayı olan arkadaşlarımıza şimdiden başarılar diliyoruz. Her ne kadar bir toplantı talebi ile toplu istifalarını öncelikle bizlerle paylaşmaları, bir toplantıda konuşularak bu taleplerini gerçekleştirmeleri doğru olsa da bu arkadaşlarımızın başarıları bizleri de sevindirecektir.” Biçiminde konuştu.

 

“Bazı istifa dilekçeleri tarihsiz olarak toplanmıştır”

 

CHP Bolu merkez ilçe eski başkanı Faruk İyigün;” Elbette ki 12 arkadaşımızın hepsinin belediye meclisi üyesi adayı olmadığı aşikar. Sayın Milletvekilimiz ve açıklama yapan yöneticilerimiz bu istifaları masumane adaylık talepleri olarak gösterseler de kamuoyunu tam olarak aydınlatacak açıklama bu değildir. Gözlemlenen, duyulan ve bizlere aktarılan gelişmeler, aynı gün yapılan bu istifaların anlatıldığı gibi olmadığını gözler önüne sermektedir. Bu imzaların milletvekilimiz Tanju Özcan’ın bizzat çabaları sonucu gerçekleştiği, bunun için özel ziyaret ve görüşmeler yaptığı partililerimiz tarafından açıkça bilinmekte, söylenmektedir. Bazı istifa dilekçelerinin özellikle tarihsiz olarak toplandığı, bu yöntemle yedekten gelecek olan üyelerin önünün kapandığı, özellikle yönetimimizin düşürülmesi için bir gayret gösterildiği aşikardır. Halbuki, örgütlerimiz kendilerini yönetebilir olmalı, yönetim kurullarına seçilen yol arkadaşlarımız kendi kararlarını özgürce verebilmelidirler. Kendi kişisel iradelerinden başka iradelerin uygulayıcısı olmaktansa, görevlerinin bilincinde, görev arkadaşları ile birlikte çalışmalarını yapmalıdırlar. Gerçekleştirdikleri eylemlerin, verdikleri kararların da arkasında açıklıkla durup, apaçık söyleyebilmelidirler.”Şeklinde konuştu.

 

“Demokrasinin olmazsa olmazı açıklık ve şeffaflıktır”

 

 CHP Bolu merkez ilçe eski başkanı Faruk İyigün sözlerini şu şekilde tamamladı; “ Herkes çok iyi bilmeli ki demokrasilerde herkes istediği görevlere aday olabilir, anayasal hakları çerçevesinde seçilebilir. Fakat demokrasinin bir diğer olmazsa olmazı da açıklık ve şeffaflıktır. Sizlerin de çok iyi gördüğüne inandığım üzere, biz asla içeride farklı dışarıda farklı olmadık. İnandıklarımızı, bildiklerimizi, halkımızın ve partimizin yararına olduğu sürece iletmekten çekinmedik. Herkesi de her zaman şeffaf olmaya davet ettik, bundan sonra da ediyoruz.   Atatürk önderliğindeki CHP Türkiye Cumhuriyetini kurarken, iktidara aday olurken, insanlığı öne koyan, kaybetmek uğruna bile olsa doğrulardan asla taviz vermeyen çizgisini asla bozmamıştır. Yakın zamanda da CHP’nin bu ilkeleri önce partimizi sonra da Türkiye’yi adil, yalansız ve şeffaf bir yönetime kavuşturacaktır.   Partimizin yükselişinin apaçık ortada olduğu şu dönemde, Bolu’lu yurttaşlarımızın Belediye Başkanlığı için CHP’yi tercih edeceği gittikçe daha da gözler önüne seriliyor. Belediye Başkan Aday Adaylarımızın da Belediye Meclis Üyesi Aday Adaylarımızın da her birine teker teker başarılar diliyor, bundan sonra görev alacak yönetim kurullarımıza da CHP’ye yakışan şekilde şeffaf, adil, çalışkan, parti içi uyumu ve yoldaşlık ilkesini yakalayacakları bir görev dönemi diliyorum.”

 

                                                                                   

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2013, 22:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
şeref
şeref - 8 yıl Önce

dedikleriniz oldu aday olacağım diye istifa edenler tanju beyin isteğiyle tekrar seçildi sonunda tanju bey ilçe başkanıda oldu kaldı mehtap hanımla belediye başkanlığı

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124