İzzet Baysal Huzurevinde skandal Müdür, Gülen Cemaatine destek vermek iddiasıyla soruşturuluyor

Tekirdağ Huzurevi Müdür yardımcısı görevindeyken, huzurevi sakinlerinin odasına gizlice kamera yerleştirmek ve gizliliği ihlal etmek suçlarından 1.5 yıl hapis cezasına çarptırılan daha sonra bu cezası 5 yıl boyunca ertelenen ardında da başarı göstermiş gibi Bolu İzzet Baysal Huzurevine müdür olarak atanan Fethullah Gülen Cemaatine yakınlığı ile tanınan Bayram Aslan hakkında çok sayıda skandallar iddia edildi. Huzurevi sakinlerinin Bolu Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne gönderilen şikayet üzerine Bakanlık tarafından soruşturulmak üzere Huzurevine iki müfettiş gönderildi. İki müfettiş bir haftadır huzurevinde inceleme ve araştırma yaptığı öğrenildi.

 İzzet Baysal Huzurevinde skandal Müdür, Gülen Cemaatine destek vermek iddiasıyla soruşturuluyor

Haber: Kasım ŞAHİN

Tekirdağ ’dan Bolu’ya taltif edilircesine ancak “sürgün”  olarak gönderilen İzzet Baysal Huzurevi Müdürü Bayram Aslan hakkında Bolu’da ki görevinde de iddialar bitmek tükenmek bilmiyor.

 

2012 yılında Bayram Aslan Tekirdağ’da Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcılığı görevini yürütürken İl Müdürü ve Toplum Merkezi Müdürü ile birlikte çalışanların odalarına gizli kamera koyarak özel hayatın gizliliğini iddia ettikleri nedeni ile müştereken yargılanmışlar ve Bayram Aslan 1 yıl 5 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Aynı Bayram Aslan bu mahkûmiyetten sonra sanki ödüllendirilircesine Bolu İzzet Baysal Huzur Evi Müdürlüğü görevine getirilmişti.

 

Ne var ki Bayram Aslan hakkında iddialar Bolu’daki görevi nedeni ile de devam ediyor.

Bolu Valiliği konu ile ilgili açıklama yapmaz iken Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı iki müfettişin 5 gündür Bolu’da oldukları ve müdür hakkında soruşturma yürüttükleri öğrenildi.

Müdür Bayram Aslan hakkında şok soruşturma konusu olan iddiaların ise şu konulardan oluştuğu öğrenildi.

Fethullah Gülen Cemaatine himmet adı altında yaşlıların fitre/Zekât vs. gibi yardımlarını belli bir tarikat örgütlenmesine kanalize etmek. Huzurevinde kalan yaşlılara ve görevli personele baskı yapmak. Yaşlılar için yaptırılan spor salonunu kendi amaçları için kullanmak. Yaşlılara çıkarılan kahvaltı ve yemekleri arkadaşlarını da çağırarak onların azıklarından sebeplenmek. Huzurevi servis aracını amacı dışında kullanmak ve devleti zarara sokmak.

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2014, 12:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
GRCŞ
GRCŞ - 7 yıl Önce

yaziklar olsun böyle idarecilere ,üzerinde bu kadar şaibe var iken röntgencilikle suçlanan haşhaşinin özellikler yaşli bayanlarin kaldiği huzurevinden derhal gönderilmeleri gerekir

Murat_14
Murat_14 - 7 yıl Önce

yazılanlar eksiği var fazlası yok her şey araştırılsın
herkes bu müdürden rahatsız bolu rahatsız

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124