Kabine toplanıyor

Son günlerde koronavirüs vakalarında düşüş yaşanırken gözler Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısına çevrildi. Pazartesi günü toplanacak kabinede salgının seyri masaya yatırılacak. Yeni kararlar alınıp alınmayacağı ise merak konusu oldu.

Kabine toplanıyor

Haber: N. Halid Altundal

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, 26 Nisan Pazartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak. Kabine toplantısına, yeni göreve atanan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile Ticaret Bakanı Mehmet Muş ilk kez katılacak. Toplantıda Covid-19'la mücadelede alınan tedbirlerin sonuçları, aşı tedariği, yerli aşı çalışmaları ve aşı takvimi konularının yanı sıra Irak'ın kuzeyine düzenlenen operasyon başta olmak üzere ülke gündemindeki çeşitli konuların ele alınacağı tahmin ediliyor.

YENİ TEBİRLER AÇIKLANACAK

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın sunum yapması planlanan toplantıda, tedbirlerin vaka sayılarına yansıması, yeni tedbirlere ihtiyaç duyulup duyulmadığı, mevcut tedbirlerin ne zamana kadar devam edeceği gibi konuların gündeme gelmesi bekleniyor. İthal aşıda tedarik süreci, Rus Sputnik V aşısıyla ilgili gelişmeler, yerli aşı çalışmalarında gelinen son aşamanın da toplantının önemli gündem maddeleri arasında yer alacağı öngörülüyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124