“Kahraman evlatlarımızı asla unutmayacağız”

“Kahraman evlatlarımızı asla unutmayacağız”

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz 15 Temmuz’un yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajda, Türkiye’nin hain darbe girişiminden daha da güçlenerek çıktığını belirterek, “Rabbim milletimize bir daha böyle bir gün yaşatmasın Bir yıl önce bugün millet iradesine sahip çıkarak, bedenini korkusuzca bombalara, tanklara siper eden yüce gönüllü kahramanlarımızı rahmet ve şükranla anıyoruz” dedi.

Haber: BMA

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Tarih boyunca pek çok kez iç ve dış mihrakların hedefi olan ülkemiz, geçen yıl 15 Temmuz’da milli birlik ve bütünlüğümüze yönelik en büyük terör terör saldırısı ile karşı karşıya kaldı. Daha önce 1960 ve 1980 ihtilallerini, postmodern darbeleri, e-muhtıraları gören Türk Milleti, O gece, tarihinde ilk kez, vatan hainlerinin Türk Silahlı Kuvvetleri üniformaları ile halkına silah doğrulttuğuna, halkına bomba yağdırdığına, halkını tank paletleriyle ezdiğine şahit oldu.

O karanlık geceyi akıl ve mantık zinciri ile izah edebilmek, hafsalamızın alması mümkün değil. Bu gözü dönmüşlüğü, bu milletinden nefreti, bu düşünce ve iradesini beyin yıkayıcı şer odaklarına teslim edişi, bir yıl sonra bile ne anlayabilmek, ne de açıklayabilmek mümkündür.

“Kahraman evlatlarımızı asla unutmayacağız”

Savaş uçaklarının peşi sıra havalanarak, Meclisimize, Cumhurbaşkanlığı Külliyemize, devletimizin en önemli kurumlarına bomba yağdırdığı O gece, Milletimizin takındığı sorumlu tavır tüm dünyaya örnek oldu. 15 Temmuz’da ihanet çetelerine en büyük dersi, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı ile sokaklara akın eden Milletimiz verdi. Bolu halkı başta olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanında canı pahasına, seçilmiş hükümetine, seçilmiş Cumhurbaşkanına, seçilmiş vekillerine sahip çıkan; darbe gecesi ve sonrasındaki Demokrasi nöbetlerinde takdire şayan bir birliktelik sergileyen bu millet, dünya darbeler tarihine yazılacak kahramanlık örneği sergiledi. Kadınıyla erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla darbecilere karşı duran aziz milletimizin kahraman evlatlarını asla unutmayacağız.

Darbecilerin yargı önünde en ağır şekilde cezalandırılacaklarından hiç şüphemiz yok. Ancak onlar bu kahraman milletin gönlünde çoktan mahkum oldular bile. Geleceğimizi çalmak isteyen, 248 canımızı sevdiklerinden koparan, binlercesini yaralayan hainleri de asla unutmayacağız.

Hain darbe girişiminin millet eliyle bastırılması, birlik bütünlüğümüzü bozmak isteyenlere, milli egemenliğimize kastedenlere ve Türkiye’ye demokrasi dersi vermeye çalışanlara en büyük yanıt olmuştur. 15 Temmuz gecesi olduğu gibi bugün dimdik ayakta, inadına tek yürek, inadına daha güçlüyüz. Bu vesileyle darbe girişiminde şehit olan kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyor; gazilerimize bir kez daha şükranlarımızı sunuyorum. Rabbim milletimize bir daha böyle bir gün yaşatmasın.”  

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.