Kapıkule'deki operasyon Bolu’ya uzandı

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Kaçakçılık ve İstihbarat ekiplerince gerçekleştirilen operasyonda, 27 milyon 500 bin lira değerinde 393 kilogram eroin ele geçirdi. Ele geçirilen eroinin Türkiye tarihinde yakalanan en büyük miktarda eroinlerden biri olduğu belirtilirken, eroinle yakalanan TIR'ın Bolu'nun Yeniçağa ilçesinde faaliyet gösteren bir firmaya ait olduğu, sürücü ile birlikte firma sahiplerinden iki kişinin de gözaltına alındığı belirtildi.

Kapıkule'deki operasyon Bolu’ya uzandı
 Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü'ne bağlı Kapıkule Gümrük Kapısı'nda, şüphe üzerine aramaya alınan TIR'ın dorsesindeki bulgur paketlerinin arasında 393 kilo eroin ele geçirildi. Türkiye'den Belçika'ya giden sürücüsünün kimliği açıklanmayan Türk plakalı TIR, Bulgaristan sınırındaki Kapıkule Gümrük Kapısı'nda Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü'ne bağlı Edirne Kaçak İstihbarat Müdürlüğü ekiplerinin şüphe ve risk kriterleri sonucu durduruldu ve ardından X-Ray taramasına alındı. TIR'ın dorsesinde yoğunluk tespit edilince ekiplerin yaptığı detaylı aramada, kutular içinde dökülen açık bulgur ve bulgur paketlerinin arasına gizlenmiş paketler halinde, değeri 27 milyon 500 bin lira olan 393 kilo eroin ele geçirildi. Eroinlere el konulurken, TIR'nın Türk sürücüsü gözaltına alındı. Soruşturmayı genişleten ekipler, İstanbul ve Bolu'da 3 kişiyi daha gözaltına aldı. Şüphelilerin sorgusu sürüyor.

 

Olayla ilgili Bolu’dan gözaltılar var      
      Türkiye'den kaçak yollarla yurt dışına çıkarılmak istenen eroinin göndericisi ve alıcısının tespiti amacıyla yapılan soruşturma neticesinde, İstanbul ve Bolu'da toplam 4 kişi gözaltına alındı. Eroinle yakalanan TIR'ın Bolu'nun Yeniçağa ilçesinde faaliyet gösteren bir Uluslararası Nakliyat firmasına ait olduğu, sürücü ile birlikte firma sahiplerinden  iki kişinin de gözaltına alındığı belirtildi. Araç sürücüsüyle birlikte toplam 4 kişinin savcılıktaki işlemleri devam ediyor.

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2013, 15:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124