Karabük'te şaşırtan trafik manzaraları: tehlikeli yolculuklar ve şaşkın sürücüler

Karabük'te şaşırtan trafik manzaraları: tehlikeli yolculuklar ve şaşkın sürücüler

Karabük'te trafikte tehlikeli yolculuk yapanlar cep telefonu kamerasına yakalandı. 3 tekerlekli motosiklet ve camdan ayak sallayan sürücü, trafikteki sorumsuzluğu gösterdi.

Karabük'ün hareketli caddelerinde cep telefonu kamerasına takılan iki ayrı olay, trafikteki tehlikeli hareketliliği ve sorumsuzluğu gözler önüne serdi. Bu olaylar, sadece görenleri değil, aynı zamanda sosyal medyada binlerce kişiyi de hayrete düşürdü.

Trafikte 3 tekerlekli motosiklet şaşkınlığı

Karabük'ün nezih caddelerinden biri olan Kardemir istikametinden Demir Çelik Kavşağı'na doğru ilerlerken, 3 tekerlekli bir motosikletin arkasında dengesizce oturan iki kişi dikkat çekti. Bu kişilerin tehlikeli yolculukları, dikkat dağınıklığına ve trafik kurallarının ihlaline dikkat çekti. Özellikle motosikletin arkasında oturan bir kişinin ayaklarını dışarıya sarkıtması, hem kendisi için hem de etrafındaki sürücüler için büyük bir tehlike oluşturdu.

Otomobilde sıra dışı yolculuk
trafikte-soke-eden-anlar-2.jpg

Bir diğer dikkat çekici olay ise Atatürk Bulvarı Namal Kavşağı'nda yaşandı. Otomobilin ön yolcu koltuğunda oturan bir bireyin, ayağını camdan dışarı çıkararak seyahat etmesi, trafikteki diğer sürücüler tarafından hayretle izlendi. Bu tür hareketlerin, trafikteki diğer sürücüleri rahatsız edebileceği ve kazalara sebebiyet verebileceği unutulmamalıdır.

Bu iki olayın cep telefonu kamerasına takılması, modern teknolojinin trafikteki sorumsuzlukları kayıt altına alma kapasitesini de gözler önüne serdi. Bu tür olayların önlenmesi için sürücülere ve yolculara büyük sorumluluklar düşmektedir. Trafik kurallarına uyarak, hem kendimiz için hem de etrafımızdaki diğer sürücüler için güvenli bir ortam oluşturabiliriz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.