Karamollaoğlu; “ Devlet böyle yürütülmez”

Karamollaoğlu; “ Devlet böyle yürütülmez”

Saadet Partisi (SP) Bolu Merkez 4üncü Olağan Kongresi SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun katılımlarıyla yapıldı. Kongre’de konuşma yapan Genel Başkan Karamollaoğlu, Ak Partiye ağır eleştiriler yöneltti. Karamollaoğlu, Ak partiyi beceriksizlikle suçladı.

Haber: Semih Baykal

Saadet Partisi Bolu Merkez 4’üncü Olağan Kongresi Sinan Ejderoğlu’nun divan başkanlığında Bolu Ahmet Baysal Öğretmenevi’nde, SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, SP Bolu İl Başkanı Veysel Çetinkaya, bölge il teşkilatları ve parti üyelerinin katılımları ile gerçekleşti. Merkez İlçe Başkanı İsa Aydın omuzlarına binen yükün farkında olduğunu söyleyerek; “Asrın davası olan milli görüşün askeri olmak bizim için gururdur. Bunun bayrağını taşıyarak bir çocukluk geçirdim. Sırayla Refah ve Saadet Partisi’nde görev yaptım. Partimizi ve davamızı herşeyin hatta ailemizin üstünde tuttuk. Bu bize huzur ve mutluluk olarak geri döndü. Omuzlarımın üstündeki görevin farkındayım. Ben bu görevi layığı ile yapacağım. Milli görüşü bir ağaç gibi kesmeye kalktılar. Bu ağaç yinede yaprak vermeye devam  etti. Bizi kesmenin bir yolu yok” ifadelerini kullandı.

“BU PARTİ İLE UĞRAŞMALARININ EN BÜYÜK SEBEBİ HAK DAVA OLDUĞU İÇİN”

İl Başkanı Çetinkaya, Saadet Partisi ile uğramalarının sebebinin hak davada olduklarını vurgulayarak; “Yeryüzünde hakkında ve adaletin gerçekleşmesi zulmün tamamen ortadan kalması için mücadele veren Saadet Partisi’nin bir üyesi olmakla ne kadar gurur duysak azdır. Çünkü bu dava zulme karşı durur, manevi ahlakı temel alır, faizci ile bir olmaz, mazlumun yanında olur daima. Bu davada olmayı şeref kabul ederiz. Bu dava Hz. Adem ile başlayan tarihin akışı ile devam eden    batıla inanmayan, Fatih Sultan Mehmed’in, Abdulhamid Han’ın, siyonizme karşı duran Necmettin Erbakan’ın yoludur. Sanayileşme hamleleri yaparak ülkemizi işsizlikten kurtaran, faiz meselerinin çözümünü getirmiş, bölücüleğe hayır demiş, birleştirici uslubunu sürdürmüş. Referadum sürecinde ise genel başkanımız savuşturmuştur. İşte bu yüzden ırkçı emperyalizmin hedefi haline gelmiştir. Bu partinin bu kadar bölünmesi bu yüzdendir. Bu parti ile uğraşmalarının en büyük sebep ise hak dava olduğu içindir” dedi.

“BİZ ŞAHSİYETLİ BİR DIŞ POLİTİKA İZLERİZ”

Son olarak konuşmalarını yapmak üzere kürsiye gelen Genel Başkan Temel Karamollaoğlu; “Bu kongremize katılarak bizim coşkumuza destek veren herkese teşekkür ederim. Biz çok badireler atlatmış olan bir dönüşüm ülkesindeyiz. Erbakan hocamız sivil hayatında ülkemizi bir takım problemlerini bulup çözme gayretine girdiğinde her adımının kesildiğini gördü. Üniversitede bir takım çalışmalar yaptı sonra ülkenin sanayileşmeye ihtiyacı olduğunu görünce ilk adımı kendisi attı. Sonrasında ise önü kesildi. Odalar birliğinde görev alıp zirveye kadar çıktı. Sonrasında ülkenin en tepe noktasına çıkmaya karar verdi. Sonrasında 1969’da bağımsızlar hareketi ile siyaset atıldı. Bugün hükümetin bizim başımıza dert olmasın dediği Kıbrıs o dönemde çözüldü. O gün destan yazdık. Biz şahsiyetli bir dış politika izleriz. O şartları düzeltebilmek için gücü elimize alır ve çaba sarf ederiz dediler” diye konuştu.

“BU GÜN TERÖRÜ ÇÖZEMEDİKLERİ GİBİ KOMŞULARIMIZDAKİ FELAKETİ ÇÖZEMİYORLAR”

Açıklamlarının devamında Karamollaoğlu; “ABD Başkanı gözümüzün içine baka baka PKK’ya ve PYD’ye destek verdi. Biz hala onları dost olarak belirledik. Liberal bir ekonomi belirlendi. Yapamadılar. Bir şey ortaya çıktı. Bu gün iktidar çalışan ve geçmişte çalışan arkadaşlarımız bir çok meseleyi çözdüler, köprüler ve tüneller yaptılar. Fakat Türkiye’yi güçlendiremediler. Terör barış süreci ile güçlendiler. Referandumdan evet çıksın dediler terör artarak devam ettiler. Anlamak lazım ki terör laf ile çözülemez, problem projesiz çözülemez. Devlet böyle yönetilmez. Bu gün terörü çözemedikleri gibi komşularımızdaki felaketi çözemiyorlar. İşsizlik yüzde 12’ye yaklaştı. Dış borç 600 Milyar Doları geçti. Şimdi İstanbul’da koskoca köprü boşa yapıldı. Bunlar niye oluyor? Beceriksizlikten. Devlet hakikaten böyle yönetilmez” şeklinde Ak partiyi eleştirdi.

 Merkez İlçe başkanının seçildiği ve faaliyet raporlarının okunduğu kongrede, tek aday olarak katılan İsa Aydın Merkez İlçe Başkanlığı görevine gelirken yönetim kurulu üyeleride belirlendi. Saadet Partisi Merkez İlçeYönetim Kurulu Asıl Üyleri; Orhan Çelen, Murat Çelik, Adem Emre, Cihan Mutlu, İsmail Şahin, Seyit Ahmet Bayram, Murat Kavlak, Salih Gökmen, Fatih Kara, Hasan Karataş, Ahmet Güner, Önder Akın, Ebubekir Peşkir, Emin Güner olarak belirlendi.

Yedek üyelere ise; Talat Veli, Yusuf Ayaz, Ali Aydın, Hüseyin Akın, İsmail Yurtçu, Fuat Kılavuz, Fatih Kılınç, Mustafa Mermer, Sadettin Şimşek, Mehmet İlgü, İbrahim Sakmak, Serdar Koyuncu, Cihan Ertaş, Ahmet Törün, Ömer Cangir seçildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.