Kartepe'de Atıl Okul, Kadın ve Çocuklara Özel Yaşam Alanına Dönüşüyor

Kartepe'de Atıl Okul, Kadın ve Çocuklara Özel Yaşam Alanına Dönüşüyor

Kartepe Belediyesi, Suadiye'de atıl okul binasını dönüştürerek kadın ve çocuklara özel yaşam alanı oluşturuyor. KARMEK kursları ve çocuk etkinlikleriyle yeni tesis hizmet verecek.

Kartepe Belediyesi, Suadiye Mahallesi'nde yer alan atıl durumdaki eski Kestanelik İlkokulu binasını değerlendirme kararı alarak, kadın ve çocukların kullanabileceği yeni bir yaşam alanı yaratma çalışmalarına başladı. Belediye Başkanı Mustafa Kocaman'ın talimatıyla hazırlanan proje kapsamında, bina ve çevresi düzenlenerek kadınlar ve çocuklar için özel alanlar oluşturulacak.

Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman, Suadiye Mahallesi'ndeki eski Kestanelik İlkokulu binasında incelemelerde bulunarak, projenin hayata geçirilmesi için çalışmalara başladı. Proje kapsamında, 200 metrekarelik okul binası KARMEK kurs binası olarak kullanılacak ve kadınlar için eğitim ve sosyal aktivitelere ev sahipliği yapacak. Aynı zamanda, 100 metrekarelik lojman binası da çocuklara yönelik hizmet verecek şekilde düzenlenecek.

Bu proje ile Suadiye Mahallesi'ne, kadın ve çocukların ihtiyaçlarına yönelik modern ve kullanışlı bir yaşam alanı kazandırılacak. KARMEK kursları, kadınların meslek edinmesine, el becerilerini geliştirmesine ve sosyal aktivitelere katılmasına olanak tanıyacak. Çocuklar ise yeni düzenlenen alanda, eğitici ve eğlenceli etkinliklere katılarak keyifli vakit geçirebilecek.

Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Suadiye Mahallesi'nde eski Kestanelik İlkokulu ve lojmanında gerçekleştirilecek çalışmalar sonucunda kadınlara ve çocuklara yönelik modern ve ferah bir yaşam alanının oluşacağını belirtti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.