Kemal Özçelik görevinden istifa ederek aday adayı oldu

Kemal Özçelik görevinden istifa ederek aday adayı oldu

Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) bir milletvekili aday adayı daha adaylığını açıkladı. Devlet memuru olarak görev yapan Kemal Özçelik dün istifasını vererek bugünde adaylığını Bolu halkına duyurdu.

Milletvekili aday adaylığını açıklayan CHP’li Kemal Özçelik Bolu’da yaşanan 4.8 şiddetindeki deprem dolayısıyla Bolu halkıyla Belediye Meydanında dışarıda buluştu.

Deprem ve yağmur dolayısıyla konuşmalarını çok uzatmayan Özçelik milletvekili olduğu zaman neler yapacağından bahsetti:

“Muhtarlarımızın da çok iyi bildiği üzere köylerimizin çöplerinin sağlıklı bir şekilde toplanmadığını ve bu nedenle ormanlarımızın, derelerimizin göllerimizin yer altı ve yer üstü su kaynaklarımızın kirletildiğini, dere yataklarının çöplüğe döndüğünü, bu durumun insan ve çevre sağlığını tehdit ettiğini Gölcük. Yedigöller ve Abant gibi doğa harikası milli parklarımızın ve tabiat parklarının gözümüzün önünde yok olma tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu, yanı başımızdaki Düzce ilinin manda ve manda düvesi için uygulanan teşvikten faydalanırken ilimizin bu teşviklerden neden faydalanmadığından.

Köylerimizdeki sorunlar için çözüm üreteceğiz

Çivril, Kürkçüler ve Karaköy gibi sebze ve meyve üreticisi mahallelerimizdeki çiftçilerin tarımsal teşvik ve desteklerden neden faydalanamadığını Bazıları yaylalardaki lüks evlerde keyif sürerken örnek Çele grubu köylerine ait yaylalarda olduğu gibi bazı yaylalarımızda elektrik bulunmadığın ve buradaki hayvan yetiştiricilerinin hayvansal ürünlerini korumak için ne kadar zorluk çektiklerini, Tekke Grubu köylerimizin şebeke içme suyunun yetersiz olduğunu ve suları köy iç çeşmelerinden taşıyarak sağladıkları, iletişimde büyük zorluklar yaşadıklarını Kuzörenemirler Kuzörendağlı, Nuhlar, Aşağıkuzören köylerimin bulunduğu bölgeye yapılmak istenen enerji tesisini, Önünden ve yanından doğalgaz hattı geçen Doğancı, Küçükberk, Ilıcakınık gibi nüfus yoğunluğu yüksek köylerimize neden doğalgaz bağlanamadığını, Sultan Köyü gibi birçok köyümüzün içme suyu depolarının ne durumda olduğunu, bunun yanında yeteri kadar zamanınızı aldığımı ve daha fazla zamanınızı almamak için bahsetmediğim Dörtdivan, Gerede, Göynük. Kıbrıscık. Mengen. Mudurnu, Seben ve Yeniçağa ilçelerimizin temel büyük sorunlarını ve az önce arz ettiğim gibi bu soruların çözümü için yapılması gerekenleri, alınması gereken önlemleri de biliyorum” ifadelerini kullandı.

Tabiatın kalbi Bolu’ya milletvekili aday adayı olmaya karar verdiğini söyleyen Özçelik, yaşanan deprem ile ilgili herkese geçmiş olsun diyerek diğer aday adaylarına da başarılar diledi.

kemal-ozcelik1.png3.png

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.