Kesen Meclis başkanlığına aday oldu

Eski Bolu Ticaret ve Sanayi Odası başkanlarından İlhami Kesen BTSO meclis başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Kesen Meclis başkanlığına aday oldu
 

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası'ndaki meslek grupları seçimlerinin sonuçları belli oldu. Seçimler sonrasında büyük önem taşıyan meclis başkanlığı için çeşitli isimler kamuoyunun gündemine geliyor. Bunların içinde en önemli isim olarak İlhami Kesen ismi ön plana çıkıyor. Daha önce görev yaptığı meclis yönetiminde, başkan Sabahattin Yamaner istifa edince oy birliğiyle başkanlığa gelen Kesen’e yönetim kurulu başkanı olduktan kısa bir süre sonra motorsiklet çarpmış ve Kesen ciddi bir şekilde yaralanmıştı. Kesen, uzun süreli tedavi sürecini de düşünerek işlerin aksamaması adına başkanlıktan ayrılmıştı. Başkanlıktan ayrıldıktan sonra, TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, “Türkiye’de ilk defa böyle bir şeyle karşılaşıyorum. Bu güne kadar hiç kimse odasını ve odanın geleceğini düşünerek yaşadığı kaza ile koltuğunu bırakmadı. Böylesi onurlu davranış karşısında ne diyeceğimi bilemiyorum” demişti. 6 sene sonra yeniden meclise seçilen İlhami Kesen Meclis Başkanlığına aday oldu. Bolu Ticaret ve Sanayi Odasında bu hafta içinde yapılacak seçimlerle meclis başkanı, Oda başkanı ve yeni yönetim kurulu belli olacak.

İlhami Kesen kimdir?

26 Eylül 1950 doğumlu olan İlhami Kesen, ilk ve ortaöğrenimini Bolu'da tamamladı. 1969-1971 yılları arasında askerlik görevini yaptıktan sonra Sarınalbantlar Koll. Şti'de çalıştı. 1973 yılında Bolu Çimento Sanayi A.Ş.'de ticaret memuru olarak göreve başladı. 1986 yılında Bolu Çimento A.Ş.'de Satın Alma Şefliği'ne getirildi. 1991-1996 yılları arasında Ünye Çimento Sanayi A.Ş.'de Satın Alma-Ticaret Şefi olarak çalışan Kesen, 1996 yılında tekrar Bolu Çimento Sanayi A.Ş.'ye tayin oldu ve görevinin bundan sonraki kısmını Bolu'da tamamlayarak emekli oldu.

Kesen emekliye ayrılmasının ardından Akpınar Ticaret ve Kesen Nakliyat Tic. Ltd. Şti'de dökme çimento nakliyatı işleri ile iştigal etme kararı aldı.

 

 

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2013, 20:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124