Kılıç ve Ateş’ten 88. Yıl mesajı

Kılıç ve Ateş’ten 88. Yıl mesajı

5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü ve Türk kadınına milletvekili seçme ve seçilme hakkı verilişinin 88. yıl dönümü dolayısıyla Vali Erkan Kılıç ile Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Türker Ateş bir mesaj yayımladı.

Vali Erkan Kılıç, “Kadınlarımız; ülkemizin gelişmesi ve kalkınması için tarımdan sanayiye, eğitimden sağlığa, siyasetten spora varıncaya dek birçok alanda aktif roller üstlenerek ekonomik ve sosyokültürel bakımdan toplumsal hayatımızın temelinde yer almış, devletimizin ali menfaatleri söz konusu olduğunda vatan savunması başta olmak üzere ne zaman ihtiyaç duyulsa fedakarlıkların ve özverinin en yücesini yapmıştır. Kurulduğu günden bugüne kadar devletimiz birçok yasal düzenlemeyle kadınlarımızın haklarını güvence altına alırken, Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde ilgili bakanlıklarımızın ve kurumlarımızın ehemmiyetli çalışmalarıyla son yıllarda kadına karşı şiddetle mücadelede kararlı ve caydırıcı adımlar atmıştır” dedi.

Kılıç, kadınlarımıza hak ettikleri saygı ve sevgiyi göstermenin herkesin gönül borcu, insani sorumluluğu olduğuna işaret ederek, "Aile ve toplum hayatımızın odağında yer alan şefkatin ve koşulsuz sevginin timsali tüm kadınlarımızın '5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü'nü en kalbi duygularımla kutluyor, saygı ve hürmetle selamlıyorum." ifadesini kullandı.

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ateş ise, “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından 5 Aralık 1934 tarihinde Türk Kadınına seçme ve seçilme hakkı verilmiş ve bu özel gün ülkemizde ve dünyada Dünya Kadın Hakları Günü olarak kutlanmaya başlamıştır. Doğumdan ölüme kadar hayatın her anında varlıklarını hissettiğimiz, bizi biz yapan değerli kadınlarımızın 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü kutlu olsun” dedi.

Kadınlara her zaman her konuda en büyük destekçileri olacaklarını belirten Ateş, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir ve kadınlarını okutmayan milletler yıkılmaya mahkûmdur. Bir ülkenin gelişimi, ilerleyişi ve kalkınması, eğitimli, donanımlı, sosyal faaliyetlerde etkin ve kariyer yönünden statü sahibi olarak yaşamın her alanında aktif roller üstlenen kadınlarımızla sağlanabilir” ifadelerine yer verdi.

Mesajına “Bu duygu ve düşüncelerle başta birlikte çalıştığımız mesai arkadaşlarımız ve kadın girişimcilerimiz olmak üzere tüm kadınlarımızın 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Gününün 88. Yıl dönümünü kutlar, mutlu ve başarılarla dolu bir gelecek dilerim” ifadeleri ile son verdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.