Kimler Sahip Çıkacak Göreceğiz

Erol Yıldız'ın Kaleminden

 Kimler Sahip Çıkacak Göreceğiz

Bakalım bu sefer hangi derneğin yöneticisi bana kızıp tavır alacak merak içindeyim. Bundan bir kaç yıl önce 30 Ağustos Zafer Bayramının akşamında yapılan Fener Alayına sizler neden pankartınızla yoktunuz diye sormam, bazılarını kızdırıp endişe etmişti. Gerekçe şuydu. "Bizler bütün yürüyüşlere katılıyoruz. Bize danışmadan bu yazıyı yazdınız. Neden sormadınız." Ben birilerine sorupta yazı yazmaya kalksam, sizin o beğenmediğiniz yalaka gazeteci tabiri kullandığınızdan ne farkım kalır. Üstelik bunu ben izah etmeme rağmen, anlamadılar. Anladılar aslında da işlerine gelmediği için anlamak istemediler. Birilerinin dolmuşuna geldiler. Çok üzüntü verici fakat ben unuttum. Bu ülkenin şu an birlik ve beraberliğe ihtiyacı var. Yine de bana küsen varsa küssün kardeşim. Umurumda değil.

Ben beni anlayacak birilerine bir şey yazıyorsam, içinde muhakkak yapıcı ve dostane yazı vardır. Bunlar yapıcı tenkitlerdir. O yazımda da zaten, etkinliğe katılan dernekler, pankart ve kendilerini tanıtıcı yazı yazmadıklarından, kişiler yürüyen topluluk görmüyor ve biz gazetecilere yansıtıyorlar. Bunların ağzına konu ve söz vermemek için bunları yapmayın dedim. Bu yanlışsa benimle konuşmayın olsun bitsin.

Şimdi gelelim konuya. Geçtiğimiz 30 Ağustos kutlamalarında, işlerim dolayısıyla yazlığımdan geri gelerek, Anıt Parktaki etkinlikteydim. Hatta o etkinliğin ardından yanıma gelen bir kaç dernek yöneticisiyle yaptığım görüşmede, çok az sayıda insan olduğundan söz ederek kınamıştım. Bana denilen söz şu oldu. Bizler önümüzdeki 29 Ekim Cumhuriyet Bayramına daha fazla önem vererek üyelerimizi oraya toplayacağız. Göreceğiz bakalım. Şimdi benim merakım şu; benim gibi düşünen bir çok dernek var. Bu dernekler gerçek Atatürk'çü olduklarından hiç şüphem yok. Şu günlerde bu ruhun ortaya çıkmasında sakınca görüyorsanız, bence gelmeyin. Lafla peynir gemisi hiç yürümüyor. Bu işler ruhla olur. Her bir derneğin, en az yüz üyesi vardır sanıyorum. Ben etkinliklerde onar kişi bile zor görüyorum. Demek istediğim bu. Ben hiç bir yerin etkisinde olmadan, hiç bir derneğe tabi olmadan orada olacağım. Bakalım kimler ne kadar üyesini orada bulunduracak göreceğiz. 

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2014, 11:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124