Kimseye özür borcum yok!

CHP Bolu milletvekili Tanju Özcan Ali Ercoşkun’un yaptığı özür çağrısına dün düzenlediği basın toplantısıyla cevap verdi.”Ortada özür dileyecek bir durum yok” diyen Özcan; “Ben...

Kimseye özür borcum yok!

CHP Bolu milletvekili Tanju Özcan Ali Ercoşkun’un yaptığı özür çağrısına dün düzenlediği basın toplantısıyla cevap verdi.”Ortada özür dileyecek bir durum yok” diyen Özcan; “Ben sözlerimin arkasındayım” dedi.

 

 

Haber; Duygu Kaya

 

CHP Bolu milletvekili Tanju Özcan il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında geçtiğimiz hafta içinde gelişen olayları değerlendirdi. Özcan’ın gündeminde Boluspor’da vardı. Tanju Özcan CHP Bolu il başkanlığında yaptığı basın toplantısında mecliste Boluspor’a karşı yapılan haksızlıklarla ilgili gündem dışı söz aldığını ve yapılan haksızlıklara dikkat çektiğini belirtti. Boluspor’un bazı yöneticilerinin Boluspor için çekilen kredilere kefil olduğunu söyleyen Özcan, bazı yöneticilerinde ceplerinden para ödediklerine vurgu yaptı. Özcan eski Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’ın Eskişehirspor’u 1.lige çıkartmak için gösterdiği çabalara dikkat çekerek, hakem kararlarının ağırlıkta olarak Boluspor aleyhinde olduğunu, bu hakem hatalarının azalması durumunda Boluspor’un hak ettiği yere geleceğini vurguladı.

 

“PKK’nın Gövde Gösterisi”

 

Geçtiğimiz hafta Diyarbakır’da yapılan Nevruz Bayramı kutlamalarına da değinen Tanju Özcan, alanda tek bir Türk bayrağının olmamasının herkes gibi kendisini de rencide ettiğini, terör örgütü militanlarının alanda cirit attığını,  bayram kutlamalarının siyasete alet edildiğini, kutlamaların PKK’nın gövde gösterisi haline dönüştüğünü açıkladı. Özcan AKP’nin toplumu uyutmaya çalıştığını söyledi. Özcan basın açıklamasında geçen haftanın en önemli gündem maddesinden biri olan İsrail’in Mavi Marmara olayından dolayı Türkiye’den özür dilemesine ilişkin şunları söyledi ‘’ Türkiye İsrail’den 3 yıldır özür bekliyor. Özür dilemesi ebetteki bizi mutlu etti. Suriye ve Ortadoğu’da ki gelişmeler üzerine ABD başkanının etkisiyle İsrail özrünü diledi. Bu özrün arkasında Ortadoğu’ya ilişkin yaşanacak gelişmelerin olduğunu düşünüyorum. O sebeple bu özrün samimi olduğunu görmek istiyorum.’’

 

“Özür dileyecek bir durum yok”

 

Geçtiğimiz Cumartesi günü AK Parti Bolu milletvekili Ali Ercoşkun’un facebook’ta gündem yaratan fotoğrafları için yaptığı basın açıklamasında başta Elfaz Temiz olmak üzere bu polemiği yaratan herkesten özür beklediğini açıklamıştı. Basın mensuplarının konuyla ilgili sorusu üzerine Özcan ‘’ Ortada özür dileyecek bir durum yok. Ben sözlerimin arkasındayım. Bizim kimsenin kılık kıyafetiyle sorunumuz yok. O tepki mecliste, devrim kanunlarına aykırı giyinmiş insanların çekilen fotoğraflarına yönelik olarak gösterildi. Bir milletvekilinin bu fotoğrafı kendi kişisel facebook sayfasında servis etmesi ise açıkça bir meydan okumadır. Bu fotoğraf sokakta değil TBMM çatısı altında çekilmiştir. CHP’nin Türkiye’de yaşayan insanların dini inançlarıyla, kimsenin namazı ve niyazıyla derdi yoktur.’’ Şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124