Korkunç iddia…Sanayinin atık suları Büyük suya mı akıyor?

Bolu Belediye Meclisi Haziran ayı birinci birleşim toplantısına Cumhuriyet Halk Partisi Başkan Vekili Mustafa Aksoy’un iddiaları damga vurdu. Aksoy, Küçük Sanayi sitesinin atık sularının Büyük suya aktığını iddia etti.

Korkunç iddia…Sanayinin atık suları Büyük suya mı akıyor?

Haber: Semih BAYKAL

Bolu Belediye Meclisi Haziran ayı toplantıları Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz Başkanlığında gerçekleşti. Meclis toplantısı ilk olarak Cumhuriyet Halk Partisi Başkan Vekili Mustafa Aksoy’un Bolu kamuoyunu yakından ilgilendiren konular hakkında açıklamalar yapması ile başladı. Aksoy, kürsüden yaptığı açıklamalar sırasında büyük bir iddia da bulunarak mevcut küçük sanayinin atık sularının Büyük suya aktığını söyledi. Aksoy bu konuyla ilgili şunları söyledi; “ Sayın Başkan her defasında atık su ile ilgili atık su tesisine kadar olan kısımdan bir sorunun olmadığını ifade ediyor, bunda çok başarılı olduğunu söylüyor. Atık su tesisinin yetersiz olduğunu, yeni ilave projelerinin de yapılmasıyla bu sorunu halledeceğini söylüyor. Ama benimi gözlemim şehrin sanayisinin atık suyu direk olarak Büyük suya akıyor. Bunu Başkanın bilmemesi bana imkansız geliyor. Sadece söylemlerinde kullanmadığını düşünüyorum. Bu konu yaz aylarının geldiği Büyük suyu deresi için önemlidir. Çünkü bu kirli atıkların karıştığı dereden insanlar tarlalarını suluyorlar ve hepimiz bu atıklarla sulanmış tarlalardan hububat yiyoruz” diye söyledi. Ayrıca Aksoy,  bu iddiası ile ilgili elindeki fotoğrafları ve video’yu Başkan Yılmaz’a gösterdi.

“FİZİK VE AHLAKİ ANLAMDA MÜMKÜN DEĞİL”

Bunun üzerine Başkan Alaaddin Yılmaz; “ Biz lafımızın arkasındayız, herkeste lafının arkasında duracak. Mevcut sanayinin atık suları bizim mevcut atık su arıtma tesisimize gidiyor. Dolayısıyla mevcut sanayimizin atık sularının bizim atık su tesisimizden sonra başka bir yere gitmesi, fiziki ve ahlaki anlamda mümkün değil. Şu an yeni bir arıtma tesisi yapıyoruz ve yeni hatlar çekiyoruz. Bu yüzden bazı yerlerde kırılmalar var. Bunlar gayet normal ve olacaktır” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2016, 16:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124