Köy çocuğu deyip geçmeyin

Köy çocuğu deyip geçmeyin

5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında Kent Meydanı’nda düzenlenen etkinliklerde Göynüklü iki minik öğrenciye gösterdikleri sosyal sorumluluk nedeniyle Bolu Bağışçılar Vakfı (BBV) özel ödülü verildi.

Haber; ESRA ÖZTÜRK

Çevre Şehircilik İl Müdürlüğünün 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında organize ettiği etkinliklerde en temiz okul, en çevreci bahçe ve ÇEP projesini en iyi yapan okullara ödülleri verildi. Programda her yıl verilen ‘Bağışçılar Vakfı Özel Ödülü’ ise Göynük Narzenler Köyü İlkokulu öğrencileri Mert Ali Tan ve Mahmut Can Sezer’e takdim edildi. Mert Ali Tan ve Mahmut Can Sezer hiç bir destek almadan köylerinde bir kampanya başlatarak yaklaşık 130 meyve fidanını okul bahçesine dikilmesi sağladı. Ki minik öğrenci bu kampanyaya köy halkını arkadaşlarını da dahil etti. Bu duyarlı çalışmalarından dolayı iki ilkokul öğrencisi bu yıl Bağışçılar Vakfı Özel Ödülüne layık bulundu.

Vakıf Genel Sekreteri Öznur Akkaya, “Aslında her yıl geleneksel olarak özel ödülümüzü bir okulumuza veriyor ve ödül olarak ihtiyaçları neyse karşılıyorduk. Fakat bu yıl bu iki öğrencilerimiz geliştirdikleri ve uyguladıkları sosyal sorumluluk projesinin diğer tüm çocuklarımıza örnek olmasını istedik. Günümüzde yetişkinlerin bile proje tasarlama ve uygulama konularında çok ileri düzeyde olmadıklarını düşünürsek çocuklarımızın kimseden destek almadan yürüttükleri bu girişimi Bağışçılar Vakfı Özel Ödülü'ne uygun bulduk. Çocuklarımızın yaşadıkları şehir için gönüllü projeler üretmeleri, Kişisel değil kamuya faydası olan bir sosyal girişimin içinde yer almaları destek vermeye ve takdire şayandır tebrik diyoruz” dedi.

Göynük Narzenler Köyü İlkokulu öğrencileri Mert Ali Tan ve Mahmut Can Sezer’e gösterdikleri sosyal sorumluluk örneği nedeniyle BBV tarafından Bisiklet ve plaket verildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.