Küçük Abdullah Bolu’nun sevgilisi oldu

İsrail’in Gazze saldırıları sırasında bir gözünü kaybeden 4 yaşındaki Abdullah Albahabsa tedavi için geldiği Bolu’da büyük bir ilgi gördü. Gazze’de yanında bomba patlaması sonucu gözünü...

Küçük Abdullah Bolu’nun sevgilisi oldu

İsrail’in Gazze saldırıları sırasında bir gözünü kaybeden 4 yaşındaki Abdullah Albahabsa tedavi için geldiği Bolu’da büyük bir ilgi gördü.

Gazze’de yanında bomba patlaması sonucu gözünü kaybeden 4 yaşındaki Abdullah Albahabsa Bolu'daki tedavisinin ardından Vali İbrahim Özçimen’i makamında ziyaret etti. Küçük Abdullah Vali Özçimen’e ziyarete babası Joma Husain Saleem Albahabsa ve İl Sağlık Müdürü Dr. Mahmut Arık ile birlikte geldi. Vali İbrahim Özçimen’e Abdullah’ın sağlık durumu hakkında bilgiler veren İl Sağlık Müdürü Dr. Mahmut Arık, “Abdullah, İsrail Gazze’de yanında bomba patlaması sonucu yüzüne gelen 18 şarapnel parçası Mısır’da ameliyatla çıkarıldı. Daha sonra Bolu’daki tedavisinde görme eksikliği giderildi ve idrar yollarındaki daralma tedavi edildi. Tedavi masraflarını Türk Kızılayı Bolu Şubesi karşıladı. Yarın uçak bulunduğu takdirde evine gidecekler” dedi. Küçük Abdullah’ın babası oğlunun ameliyat öncesi çekilen fotoğraflarını Vali Özçimen’e gösterdi. Küçük Abdullah ile yakındın ilgilenen Vali İbrahim Özçimen, bir isteklerinin bir arzularının olup olmadığını sorarak “Bana düşen bir görev var mı?”dedi.4 yaşındaki Abdullah ve babasına ziyaretlerinin anısına çeşitli hediyeler veren Vali Özçimen “ Allaha emanet olun” dedi. Vali Özçimen, Abdullah’ın Bolu’da kaldığı sürece kendisi ile ilgilenen ve tedavi süresince her türlü katkıyı sağlayan İl Sağlık Müdürlüğü, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Kızılay Bolu Şubesi yetkililerine de teşekkür etti.

Yılmaz, Küçük Abdullah’ı hastanede ziyaret etmişti

 

İsrail'in hava saldırısında bir gözünü kaybeden ve Abant İzzet Baysal Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi edilen 4 yaşındaki Filistinli Abdullah Albahabsa ziyaret eden Yılmaz, ziyaret esnasında Abdullah ve babası Joma Albahabsa'ya geçmiş olsun dileğinde bulunmuştu.
 Arap coğrafyasının bir Osmanlı coğrafyası olduğunu dile getiren Yılmaz, bölgede yaşanan sıkıntıların Osmanlı Devleti'nin yıkılmasından sonra baş gösterdiğini ifade etmişti.
Yılmaz, ''Osmanlı Devleti yıkıldıktan sonra, devletçikler, devletler oluşturulurken de ileride problem olabilmesine yönelik olarak dizayn edilmiş. Şu anda orada büyük acılar çekiliyor, insanlar birbirine düşürülüyor'' şeklinde konuşmuştu. Ortadoğu'da yaşanan olayların bir an önce sona ermesi temennisinde bulunan Yılmaz, Esad rejimi ve muhalifler arasında yaşanan olayların sona ermesini dileyerek, ''İnşallah Müslüman'ın egemen güçler tarafından kullanılmasının sonu gelir. Bir karıncanın canına bile kıyılmasını istemeyen bir dine sahibiz. Ama maalesef bazen kendi halkını bombalayan idarecilerle idare ediliyoruz. Eziyetle yürüyen hiçbir idarenin ayakta kalma şansı yok. İnşallah bu coğrafya durulur'' diye konuşmuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124