Kültür Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı yapacak!

Kültür Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı yapacak!

Kültür Ve Turizm Bakanlığı 2023 Yılı 171 Personel alımında başvuru süreci 23 Ocakta başlamıştı. Bu süreç 6 Şubat 2022 tarihinde sona erecek. 4 Farklı branşta KPSS 60 puan ile lise, ön lisans ve lisans mezunu personel alımı yapılacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı 171 kişilik kadro ile yayımladığı ilan ile lise, ön lisans ve lisans mezun sözleşmeli personel alacak. Alımlar " Ankara , İstanbul , İzmir , Afyonkarahisar , Batman , Bingöl Bitlis , Bolu, Burdur , Denizli , Eskişehir , Gümüşhane , Hatay , Kars , Kayseri , Konya , Kütahya , Muğla , Samsun , Sivas , Şırnak , Van , Ağrı , Antalya , Çanakkale , Edirne , Uşak , Bursa , Erzurum , Kastamonu , Mersin , Tokat , Yozgat , Zonguldak , Adana " olmak üzere toplamda 34 Şehirde gerçekleştirilecek. Buna göre,

-29 Büro Personeli,

-54 Koruma ve Güvenlik Görevlisi,

-5 Şoför,

-83 Temizlik Personeli,

İlana başvurmak isteyen adaylar, e-Devlet üzerinden Kültür ve Turizm Bakanlığı- Kariyer Kapısı-İşe Alım İşlemlerinin Yapılması veya Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden başvurularını gerçekleştirecektir.

Mülakat Yapılmayacak!

Kültür ve Turizm Bakanlığı sözleşmeli personel alımında herhangi bir Mülakat yapılmayacak. Adaylar KPSS'den almış oldukları puanlar atamalarını belirleyecek. Bu kapsamda Kültür ve Turizm Bakanlığı yapılan başvurular inceledikten sonra en yüksek puandan en düşük puana kadar yapılacak sıralama ile 171 ASİL aday ataması gerçekleştirecek. Ayrıca Yedek adaylardan da seçmeler yapılacak olup ihtiyaç doğrultusunda Yedek adaylardan da atama yapılacak.

Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanır?

Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımı başvuruları 6 Şubat 2023 tarihi ile sona erecek olup sonuçların en geç 20 Şubat 2023 tarihine kadar açıklanması beklenmekte. Adaylar sonuçlarına sadece Bakanlık resmi İnternet ve Kariyer adresi üzerinden ulaşabilecekler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.