Kurul ilk kez Bolu’da toplandı

Kurul ilk kez Bolu’da toplandı

Ankara Kültür Varlıkları Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü, tarihinde ilk kez Bolu'da toplanarak önemli bir etkinliğe imza attı.

Bolu'nun tarihi ve kültürel varlıklarını koruma amacıyla bir araya gelen kurul üyeleri, bölge hakkında görüş alışverişlerinde bulundu.

Bolu İl Kültür ve Turizm Müdürü Hakan Doğanay'ın öncülüğünde gerçekleşen çalışmalar sonucunda, Ankara Kültür Varlıkları Koruma Bölge Kurulu üyeleri Bolu'da bir araya geldi. Bolu, turizm potansiyelini geliştirmek adına atılımlar yapma hedefinde olan bir şehir olarak, İl Kültür ve Turizm Müdürü Hakan Doğanay'ın projeleriyle ön plana çıkmayı amaçlıyor. Tarihte Roma, Bizans, Selçuklu, Osmanlı gibi birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Bolu, sahip olduğu tarihi değerleri dünyaya tanıtmak adına çalışmalara başladı. Bu çerçevede İl Kültür ve Turizm Müdürü Hakan Doğanay'ın girişimleriyle Ankara Kültür Varlıkları Koruma Bölge Kurulu Bolu'da toplandı. Kurul, gerçekleştirdiği toplantıda Bolu'nun tarihi ve kültürel değerlerini ele aldı. Kurul üyeleri, şehir merkezinde yer alan Roma döneminden kalma Stadion'u ziyaret ederek, bölgede gerçekleştirilen kazı çalışmaları hakkında Müdür Hakan Doğanay'dan bilgi aldı.

Ankara, Bolu, Çankırı, Çorum, Kastamonu ve Kırıkkale illerinin bağlı olduğu Ankara Kültür Varlıkları Koruma Bölge Kurulu'nun Ankara dışında ilk defa Bolu'da toplanması, şehrimiz açısından büyük bir öneme sahiptir ve ilimiz için önemli bir gelişme olarak değerlendirildi."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.