Makine Mühendisleri tam not verdi

Makine Mühendisleri Odası Kıbrıscık’ta kurulan KIBELE Gübre Fabrikasında incelemelerde bulunarak çalışmalar hakkında bilgiler aldılar.   Makine Mühendisleri Odası Bolu il temsilciliği üyeleri Kıbrıscık’ta...

Makine Mühendisleri tam not verdi

Makine Mühendisleri Odası Kıbrıscık’ta kurulan KIBELE Gübre Fabrikasında incelemelerde bulunarak çalışmalar hakkında bilgiler aldılar.

 

Makine Mühendisleri Odası Bolu il temsilciliği üyeleri Kıbrıscık’ta kurulan KIBELE Gübre Fabrikasında incelemelerde bulundular. Makine Mühendisleri Odası Başkanı Murat Ataman ve yönetim kurulu üyeleri Tülay Ertozan ile Kemal Tan, sabah 10.00 sıralarında Belediye Başkanı Kemal Aktaş’ı makamında ziyaret ettikten sonra Gübre Fabrikasına gittiler. Kümeslerden fabrikaya kadar gelen tavuk atıklarının, fabrikada elenmesinden, paketlemesine kadar bir dizi incelemelerde bulunan Ataman ve yönetim kurulu üyeleri fabrikanın işleyişi, makinelerin çalışma şekil ve koşulları, iş hacmi, pazarlaması, doğaya olan katkısı ve yapım aşamaları hakkında KIBELE Kooperatifi Başkanı Ünal Çetin’den bilgi aldılar. Başkan Çetin ”Fabrikayı kurarken ciddi çalışmalarımız oldu. Şu an itibarı ile 10 kişi çalışarak 15 ton gübre üretiyoruz. Ürettiğimiz gübre Türkiye’nin % 72 ile oranıyla en organik gübresi. Gübre pazarına geç girdiğimiz için zamanla bizi herkesin tanıyacağına ve ürünümüzü tercih edeceğine inanıyoruz. İç pazarda en fazla ürünü Trakya Bölgesine satıyoruz. Bizim gübremizi kullanan üreticiler, gübremizin toprağa zarar vermediği gibi, % 30 daha sağlıklı ürün elde ediyorlar. Yakın zamanda gübremiz hem iç pazarda hemde dış pazarda aranılan gübre olacaktır. Kooperatif olarak bizde yurt dışına da açılmak istiyoruz. Burada Makine Mühendisleri Odasını görmekten çok memnun olduk. Yalnız olmadığımızı, bizlerin arkasında olmanız ve teknik destek vereceğinizi duymak bizi gururlandırdı. Gelmenizden dolayı hepinize kooperatifim adına teşekkür ediyorum” dedi. Makine Mühendisleri Odası Başkanı Murat Ataman gezi sonrası açıklamasında, “İlçemizde böylesi düzenli çalışan ve üreten bir fabrikayı görmek bizi mutlu etti. Açıkçası fabrikayı bu kadar beklemiyorduk. Bazı eksikler var ama biz her türlü desteği vermeye hazırız. Gübrede talaş kullanmanız doğa için çok önemli. Ayrıca ihracatı da düşünmeniz ve hazırlık yaparak kapasiteyi 3 vardiya ile 50 tona çıkarmayı düşünmenize sevindik. Emeği geçen herkesi kutluyorum” diye konuştu.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124