MARKA’dan 1 milyon ile 2,5 milyon arasında hibe müjdesi

MARKA’dan 1 milyon ile 2,5 milyon arasında hibe müjdesi

Doğu Marmara Kalkınma Ajansının (MARKA) yürüttüğü “2022 Yılı Kırsal Kalkınma Mali destek Programı” kapsamında yapılan tanıtım toplantısında, kooperatif ve birliklere en düşük 1 milyon lira en yüksek 2 milyon 500 bin lira hibe verileceği duyuruldu.

Haber: Süleyman Kurt

Bolu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün toplantı salonunda düzenlenen tanıtım toplantısına katılan Bolu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü İl Müdür Yardımcısı Hasan TAŞ, program dahilinde sağlanacak olan desteklerin kooperatif ve birlikler için iyi bir fırsat olduğunun öneminden bahsetti. 

1 İLE 2,5 MİLYON LİRA ARASINDA DESTEK VERİLECEK

Kırsal Kalkınma ve Mali Destek Programı çerçevesinde hibe tutarının asgari 1.000.000 TL, azami tutar 2.500.000 TL olup, azami destek oranı %90 olacaktır.

SON TARİH 18 KASIM

Başvurular www.marka.org.tr internet adresinden temin edilecek elektronik başvuru rehberinde belirtilen esas ve usullere uygun yapılmalıdır.

Başvuru formu ve ekleri Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi (KAYS) üzerinden (https://kaysuygulama.sanayi.gov.tr/) elektronik ortamda doldurulduktan sonra sırasıyla başvuru sırasında istenen destekleyici belgeler sisteme yüklenir. Son başvuru tarihi 18 Kasım 2022‘dir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.