Marketlerde yasak başladı

İçişleri Bakanlığı genelgesi kapsamında zincir ve süper marketlerdeki temel ihtiyaç haricindeki ürün satışı yasağı resmen başladı.

Marketlerde yasak başladı

Haber: N. HalidAltundal

İçişleri Bakanlığı geçtiğimiz günlerde illere gönderdiği genelgede zincir ve süper marketlerdeki ürün satışı hakkında önemli bir karar aldı. Genelge kapsamında marketlerde temel ihtiyaç ürünleri haricinde ürün satışının yasaklandığına dikkat çekildi.

Genelgede, sokağa çıkma kısıtlaması sırasında marketlerde oluşabilecek yoğunlukların önüne geçmek amacıyla ilgili Bakanlıklar, kamu kurum ve kuruluşları, meslek odaları ve sektör temsilcileri ile yapılan görüşmeler sonucunda alınan tedbirler şu şekilde sıralandı:

Marketlerde (zincir ve süper marketler dahil) vatandaşlarımızın zorunlu temel ihtiyaçları kapsamındaki ürünlerin dışında herhangi bir ürün satışına izin verilmeyecek. 7 Mayıs 2021 Cuma gününden itibaren marketlerde (zincir ve süper marketler dahil) temel gıda ve temizlik ürünlerinin yanı sıra sadece hayvan yemi, mamaları ile kozmetik ürünleri (parfümeri ve makyaj malzemeleri hariç) satılabilecek.  Daha önce getirilen alkollü ürün satışı kısıtlamasının yanı sıra marketlerde (zincir ve süper marketler dahil) elektronik eşya, oyuncak, kırtasiye, giyim ve aksesuar, ev tekstili, oto aksesuar, bahçe malzemeleri, hırdavat, züccaciye vb. ürünlerin satışına izin verilmeyecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124