"Martılar" Bisikletli Polisler Hamsilos'ta Göreve Başladı: Sinop'un Güvenliği İçin Harekete Geçtiler!

"Martılar" Bisikletli Polisler Hamsilos'ta Göreve Başladı: Sinop'un Güvenliği İçin Harekete Geçtiler!

"Martılar" bisikletli polisler, Sinop'un Hamsilos bölgesinde göreve başladı. Eğitimli timler suçla mücadelede etkin rol alarak güvenliği sağlayacak. Hızlı ve etkin müdahale için hazırlar.

Sinop İl Emniyet Müdürlüğü tarafından kurulan "Martılar" adı verilen bisikletli polis timleri, Sinop'un Hamsilos bölgesinde göreve başladı. Eğitimlerinin ardından aktif hale gelen bu özel timler, bölgedeki suçla mücadele ve güvenlik önlemlerine büyük katkı sağlayacak.

Hamsilos polis noktasında görev yapacak olan "Martılar," 24 saat esasına göre çalışarak suç mahallinde hızlı ve etkin bir şekilde müdahale edecekler. Herhangi bir olaya anında müdahale ederek, soruşturmayı yürütecek birimlere derhal bilgi verecekler ve olay yerindeki suç izleri, deliller ve emareleri muhafaza edecekler. Aynı zamanda şüphelilerin veya sanıkların korunması için de her türlü tedbiri alacaklar.

Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu, bu yeni hizmetin Sinop'un turizm gelişimi ve güvenliği açısından önemli bir adım olduğunu belirtti. Hamsilos Akliman yürüyüş yolunda hizmete başlayan polis noktasının yanı sıra, bisikletli polis devriyesi de faaliyete geçerek bölgedeki güvenliği daha da sağlamlaştıracaklarını ifade etti.

Sinop İl Emniyet Müdürü Tarıkhan Çetiner ise Türkiye'de 8 ilde bulunan bisikletli "Martılar" timlerinin şimdi de Sinop'ta hizmet vermeye başladığını açıkladı. Bu özel timlerin, vatandaşlara örnek olarak bisiklet yolunu daha kullanılır hale getirecekleri ve aynı zamanda güvenlik sağlayarak halkın huzurunu ve güvenliğini sağlamak adına çalışacaklarına vurgu yaptı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.