Metin’in hırsı aklının önüne geçmiş

Metin’in hırsı aklının önüne geçmiş

HAS Parti Bolu il başkanı Abdullah Uzun Ak Parti üçüncü sıra adayı Fatih Metin’in 1 Haziranda açıkladığı projeler öncesinde Tehditvari bir tutum benimsediğini söyleyerek; “Sayın Metin projeleri...

HAS Parti Bolu il başkanı Abdullah Uzun Ak Parti üçüncü sıra adayı Fatih Metin’in 1 Haziranda açıkladığı projeler öncesinde Tehditvari bir tutum benimsediğini söyleyerek; “Sayın Metin projeleri açıklamadan önce kendisi AK Parti Bolu’yu “3-0 kazanırsak” yapacağım projeler diyerek bir nevi halkı tehdit edercesine vaatlerini sıralamıştır. Ya Ak parti Bolu da 3-0 değilde 2-1 olursa o zaman bu projeler diğer seçilen Ak Partili adaylar tarafından yapılmayacak mı? Fatih Metin’in açıklamaları resmen ve fiilen Bolu halkına karşı bir tehdittir” dedi.

Halkın Sesi Partisi Bolu il başkanı Abdullah Uzun Fatih Metin’in 1 Haziranda açıkladığı “ultra uçuracak” projelerini muhalefet partisi il başkanı olarak yeterli ve gerçekçi bulmadığını söyledi. Gerek Gerede ilçesine yapacağı 12.000 ilave istihdam gerekse Dörtdivan otoban kenarına yapacağı 2.000 kişilik sanayi sitesi vaatlerinin günü kurtarmak adına söylenmiş vaatler olarak değerlendirdiğini vurgulayan Metin; “Merkezle ilgili vaatlerinde ise Havaalanı yapabilir, hatta Bolu’ya deniz bile getirebilir. Yapsın. Ama Organize Sanayi Bölgesi üzerinden oy çalma hesabı yapmasın. OSB hiçbir zaman siyasete bulaşmadı ve de ulaşmayacaktır.2 yıldır OSB yönetiminin yaptığı devam eden mevcut işleri üstlenmesin. Daha 10 günü var. Başka proje üretsin.”dedi.

Gerçekleri herkes bilmeli

Özellikle Organize Sanayi Bölgesi Ek rezerv alanı ile ilgili söylediği sözleri ve doğruların Bolu halkının bilmesi gerektiğini söyleyen Abdullah Uzun; “Ben 6 yıldır OSB’nin hem müteşebbis kurulu üyesi, hem de yönetim kurulu üyesiyim. Yönetimimiz OSB de faaliyet gösteren sanayicilerden oluşuyor. Yönetimde her siyasi parti görüşüne mensup arkadaşlarım vardır. Ama ben dâhil yönetimdeki hiç bir arkadaşım OSB de yapılan hizmetleri kendi partileri lehinde üç beş oy almak uğruna kullanmamışlardır. Çünkü OSB çıkarcı siyasetlerin ve siyasetçilerin üzerindedir. Orası hem işverenin hem de işçilerin ekmek kapılarıdır. Sayın vekilimiz geçen hafta OSB de bulunan fabrikaları ve OSB yönetimini beraberinde ki partilileri ile birlikte ziyaret etmişti. Benim işyerime yaptığı ziyarette parti kimliğimi bir kenara bırakarak, ev sahibi olarak elimden gelen misafirperverliğimi göstermiştim. Akabinde OSB yönetimi ziyaretinde de yine yönetim kurulu üyesi olarak bende misafirperverliğimi gösterdim. Burada OSB müdürümüz mevcut fabrikalar ile ilgili ve ilave alanda yönetimin yaptığı çalışmalar hakkında kısa bilgiler verdi. Belki adını bile ilk defa duyduğu yeni fabrikaların Bolu’ya geleceğini, çalıştıracakları işçi sayısını sayın vekilimiz burada ilk defa öğrendi. Ama maalesef sayın vekilimiz, bir hafta sonra Tv de yaptığı programda, OSB Ek rezerv alanı ile ilgili bir hafta önce ilk defa duyduğu bilgileri Bolu halkının gözünün içine baka baka sanki ilk kazma bugün vurulmuş gibi sanki adı geçen firmalara dil döküp Bolu ya getirmiş gibi anlatmasını ve şov yapmasını acizlik olarak adlandırıyorum.” Şeklinde konuştu.

Biz siyaseti çıkarlar için yapmıyoruz

Uzun sözlerini şu şekilde tamamladı; “Tüm bunlar OSB ile ilgili doğrulardır. Şahsımla ilgili söylediği “ Abdullah beyi kınıyorum, Yalan, İftira, Ayıplıyorum, Müslüman’a yakışmaz, Çapsız” sözlerini ise 3. Sıra adayı olmasına ve “ ya tekrar seçilemezsem” hırsına bağlıyorum. Siyasi ahlakım gereği kendisine kendi üslubu ile, misli ile cevap vermeyeceğim. Elhamdülillah hepimiz Müslüman’ız. Biz siyaseti çıkarlar için değil yüksek idealler için yapıyoruz. Tek kişide olsak doğruları söylemek ve doğruları yapmak borcumuzdur. Her şey siyaset değil, her şey vekillik değil, her şey bir oy daha fazla almak değil. Hepimiz insanız. Bolu ufak bir şehir. Ya pazarda, ya camide, ya da kahvede yan yana geleceğiz. Bir bir yüzümüze bakacağız. Yüzümüzü ilerde kızartıcı sözler söylemememiz lazım. Ben inanıyorum ki şu an vekilimiz olan, 13 Haziranda “Fatih kardeşimiz” olacak olan arkadaşım hem benden hem de OSB yönetiminden özür dileyip helallik alacaktır.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.