Metin’in şansı varsa benimde var

Metin’in şansı varsa benimde var

MHP Bolu milletvekili adayı Mehmet Faruk Yazgan” Adalet ve Kalkınma Partisinin üçüncü sıra milletvekili adayının seçilme şansı ne kadarsa benim üçüncü sıradan seçilme şansım da o kadardır”dedi. MHP...

MHP Bolu milletvekili adayı Mehmet Faruk Yazgan” Adalet ve Kalkınma Partisinin üçüncü sıra milletvekili adayının seçilme şansı ne kadarsa benim üçüncü sıradan seçilme şansım da o kadardır”dedi.

MHP Bolu 3. Sıra Milletvekili Adayı Av. Mehmet Faruk Yazgan 12 Haziran Genel seçimlerine çok az bir zamanın kaldığını söyleyerek; “ Mudurnu, Göynük, Taşkesti ilçelerimizde ağırlıklı olarak çalışmaya devam ediyorum. Şu ana kadar Mudurnu ve Göynük’te kırka yakın köyü ziyaret ettim. Oralarda halkımız gerek partimize gerekse şahsıma çok büyük destek veriyor, teveccüh gösteriyorlar.” Dedi. Mudurnu ve Göynük ilçelerinin en büyük sorununun işsizlik olarak özetlenebileceğini vurgulayan Yazgan;  “Köylerimiz adeta boşalmış durumda. Bunun sebebi 9 yıldır ülkeyi yöneten bugünkü iktidar, Adalet ve Kalkınma Partisidir.” Dedi. AKP hükümetinin en çok yol yapmakla övündüğüne dikkat çeken Yazgan; “Ancak  Türkiye’yi duble yollara boğmasına rağmen, ne Bolu ilinde ne Mudurnu ve Göynük özelinde halkımız bu hizmetlerinden yararlanamamıştır. Biz mesleğimiz gereği yakından biliyoruz, yayla evleri ile ilgili hukuki süreç tamamlanmış, bunların yıkılması aşamasına gelinmiştir. Bunları TBMM’de yapılacak bir oturumda  yapılacak kanuni düzenleme ile halledilmesi gerekir. Bize güç verirseniz bu yönde çözüm üreteceğimize söz veriyoruz. “şeklinde konuştu.

Hilal kart dertlere derman olacak

 Milliyetçi Hareket Partisi olarak her yıl 700 bin işsize iş sağlamayı vaat ettiklerini hatırlatan Yazgan; “ Halen çiftçimize sağlanan desteği iki katına çıkarmayı vaat ediyoruz. Yöremize uygun yüksek kaliteli tohum, fide, damızlık hayvan üretiminin gerçekleştirilmesi için destek vereceğimizi söylüyoruz. Bunun dışında yöremizde yetişen pancar, buğday, patates, mısır gibi ürünlere özel destekleme yapılacağını ifade ediyorum. Hayvancılığa verilen desteklerin çeşitlendirilerek arttırılacağını söylüyoruz. Mazot, gübre, tohum gibi tarımsal girdilerden ÖTV, KDV alınmayacağını söylüyoruz. Elektrik kullanılarak sulama yapan çiftçiden, daha az vergi alınacağını taahhüt ediyoruz.”şeklinde konuştu. Yazgan sözlerini şu şekilde tamamladı; “Muhtaç ailelere paket yardımı uygulaması yerine Hilal Kart uygulamasına geçilecek. Karta yüklenecek para ile yöresindeki esnaftan alışveriş yapacaktır. Yoksulumuz aş sahibi olurken küçük esnafımızda iş sahibi olacaktır. Halkımıza bu sosyal projeyi anlattığımızda bizlere büyük teveccüh göstermektedir. Bir diğer sosyal yaramız emeklilerimizdir. 9 yılda büyük bir gelir kaybına uğramış, açlık sınırına gelmişlerdi. Emeklilerimize yılda 13 maaş ödemeyi vaat ettik. MHP’nin bu seçimlerde tek başına iktidar olması halinde ülkenin bölünmesine engel olacağını, sıkıntı çeken işçiyi, köylüyü, emekliyi, küçük esnafla ilgili sorunların tamamının çözüme ulaşacağını ifade ediyoruz. Vatandaşlarımızda seçimlerde “İstenmiyorsun artık, ardına dön ve çık” şarkısını söyleyecekler ve 9 yıllık AKP iktidarına son vereceklerdir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.