MHP Bolu Milletvekili adayı Şükrü Gülez; “Bu saygısızlığı kınıyoruz!“

Umut Işığı Engelliler Gençlik Kulübü tarafından İl Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen ‘Sevgi Engel Tanımaz’ etkinliğine katılan engelli dostlarına büyük saygısızlık yapıldı. Programı takip eden konuklara ait otomobiller, İl Emniyet Müdürlüğü’nün talimatı doğrultusunda kaldırılmak istendi.

 MHP Bolu Milletvekili adayı Şükrü Gülez; “Bu saygısızlığı kınıyoruz!“

Engelliler gecesinde büyük skandal yaşandı. AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Bolu’ya yapacağı ziyaret öncesi alınan sıkı güvenlik önlemleri nedeniyle otomobillerin kaldırılmak istendiği belirtildi. Programı takip eden vatandaşların tepki göstermesi üzerine gergin anlar yaşandı. Programı takip eden MHP Milletvekili Adayları Şükrü Gülez ve Mihriban Budak Yerlikaya da programın ardından gerekli güvenlik önlemlerinin alınabileceğini belirterek emniyet güçlerine itiraz etti.

Adaylar kınadı

Tartışmaların ardından, güvenlik güçleri otomobilleri kaldırma işlemini ilerleyen saatlere bırakmak zorunda kaldı. Yaşananların ardından açıklamalarda bulunan MHP Milletvekili Adayları Gülez ve Yerlikaya, “An itibari ile gelen bir emir ile Ahmet Davutoğlu’nun yarın yapacak olduğu miting için il Kültür Merkezinde şu an engelli kardeşlerimizin gerçekleştirilmekte olduğu ‘Sevgi Engel Tanımaz’ etkinliğine katılan engelli dostlarının nizami park etmiş oldukları arabaları program ortasında çektirilmek sureti ile büyük bir saygısızlık örneği gösterildi. Bu saygısızlığı kınıyoruz” dediler. HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2015, 20:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124