MHP’den Patriot tepkisi!

MHP Muğla milletvekili Mehmet Erdoğan Pazartesi günü Türkiye’ye getirilmesi planlanan patriot bataryalarının Türkiye topraklarında konumlandırılmasına sıcak bakmadıklarını gerekirse protesto mitingi yapacaklarını söyledi.   MHP...

MHP’den Patriot tepkisi!

MHP Muğla milletvekili Mehmet Erdoğan Pazartesi günü Türkiye’ye getirilmesi planlanan patriot bataryalarının Türkiye topraklarında konumlandırılmasına sıcak bakmadıklarını gerekirse protesto mitingi yapacaklarını söyledi.

 

MHP Muğla milletvekili Mehmet Erdoğan partisinin Bolu İl ve İlçe teşkilatlarını ziyaret etti.MHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan bir dizi ziyaretlerde bulunmak için Bolu'ya geldi. Ziyaretler sonrası basın mensupları ile bir araya gelen Erdoğan, gündemle ilgili açıklamalarda bulundu. Basın toplantısına Karacasu Belde Belediye Başkanı Celal BeydiliMHP Bolu İl Başkanı Mustafa Ramazan ve çok sayıda partili katıldı. Konuşmasına usta gazeteci Mehmet Ali Birand'ın vefatından dolayı duyduğu üzüntüyü dile getirerek başlayan MHP'li vekil Diyarbakır'da düzenlenen cenaze törenlerini eleştirdi. Sözlerini hükümeti eleştirerek devam ettiren Erdoğan, daha sonra gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. NATO kapsamında Almanya'nın Türkiye'ye konuşlandıracağı Patriot bataryalarının, pazartesi günü Hatay'ın İskenderun Limanı'na ulaşacağının hatırlatılması üzerine konuşan Erdoğan; “Uluslararası ilişkilerde menfaatler önemlidir. Nato yarın bu silahların kullanılması yönündeki kararını değiştirebilir. Bu yüzden kendi savunma sanayimizi kurmamız gerekmektedir. Hükümet komşularla  “sıfır sorun” olarak nitelendirdiği dış politika konusunda öyle bir siyaset izliyor ki nerdeyse savaş haline gelmediğimiz komşu ülke kalmadı. Bu yüzden kendi savunma sanayimizin alt yapısını bir önce oluşturmamızın zamanının geldiğini düşünüyorum. O yüzden Nato kapsamında Almanya’nın patriot bataryalarının Türkiye topraklarında konumlandırılmasına sıcak bakmıyorum” dedi. Erdoğan bu konuda yapılacak bir protesto eylemine destek verip vermeyecekleri yönündeki soruya; “Bir protesto yapılacaksa bunu diğer partilerle değil kendimiz yaparız” dedi.

 

 

 

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124