Minik yazarlardan Bakan RAMAZANOĞLU’na ziyaret

Bolu'da Sevgi Evleri'nde kalan çocuklar, Türkiye'de bir ilki başararak 'Altın Balık' ve 'Ateş Böceği Pırıltı' isimli kitapları yayınlamalarının ardından Bolu Valisi Aydın Baruş ile birlikte Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Sema Ramazanoğlu'na bir ziyaret gerçekleştirerek, kitaplarını hediye ettiler.

Minik yazarlardan Bakan RAMAZANOĞLU’na ziyaret

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Sema Ramazanoğlu, Bolu Valisi Aydın Baruş, Aile ve Sosyal Politikalar  İl Müdürü Bestami Erkoç ve Sevgi Evinde kalan çocukları makamında ağırladı.Oldukça sıcak ve samimi bir ortamda geçen ziyarette çocuklar kendi hazırladıkları  “Altın Balık” ve “Ateş Böceği Pırıltı” ismindeki resimli öykü kitaplarını Bakan Ramazanoğlu’na hediye etti.

Aldığı hediyeden duyduğu memnuniyeti dile getiren Bakan Ramazanoğlu, çocukların üçüncü kitaplarını sabırsızlıkla bekleyeceğini söyledi. Ramazanoğlu, minik yazarlara ”yazmaya devam etmelerini” öğütleyerek, “Yazmak kendini ifade etmenin, ruhu beslemenin en iyi yöntemidir, hayal gücünüzü ve iç disiplininizi geliştirir.” dedi. Bakan Ramazanoğlu çocuklara, düzenli kitap okumaları tavsiyesinde de bulundu.

Ziyarette öykü kitabının resimlerini hazırlayan, aynı zamanda Bakanlık kurumlarında yetişmiş olan Alaattin Baltacı, Bakan Ramazanoğlu’na çizdiği kara kalem portresini hediye etti.

Çocukların karne notlarını sorarak onlara karne hediyesi veren Bakan Ramazanoğlu çocuklara en kısa zamanda Bolu’ya gelme ve tekrar görüşme sözü verdi.

Bolu Valisi Aydın Baruşdaziyaret esnasında Bakan Ramazanoğlu’na Aile ve Sosyal Politikalar  İl Müdürlüğü’nün Bolu ilinde yürütmekte oldukları çalışmaları ve yatırımları hakkında bilgi verdi.

“Altın Balık” ve “Ateş Böceği Pırıltı”  kitaplarının konusu, kahramanı, mekanın geçtiği yer, diğer kahramanlar, öykünün sonu, metinlerin yazılması, resim seçimi ve kurgu aşaması olmak üzere her aşaması çocuklar tarafından gerçekleştirildi.  Küçük yazarların ortak oluşturdukları hikayeler farklı okullarda, farklı sınıflarda okundu. Hikayelerin üç boyutlu çalışmaları yapıldı. HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2016, 17:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124