Olmadı Sayın Rektörüm, Olmuyor Sayın Mollaibrahimoğlu!

Olmadı Sayın Rektörüm, Olmuyor Sayın Mollaibrahimoğlu!

Son 7 senedir tartışmaların odağı olan İzzet babamızın emaneti Üniversitemiz can çekişiyor!

Yıllardır bilim yuvamız işlevinden çıkarak dedikoduların, yalanın, talanın göbeğine oturdu.

Bunlar yetmiyor gibi, ülkenin yarınlarına hain kalkışma yapanlarla anılmaya başladı.

Son yıllarda koltuk derdinden midir, yoksa amaç farklı mıdır bilemem ama yüzlerce akademisyen yetenekleri, bilimsel verileri gözetmeksizin üniversitemize dolduruldu.

Alınan akademisyenlerin çoğuna kadrolar dağıtılırken, hakkı olanlardan oy alamayan yönetim kadro vermemek için ayak diredi!

Haliyle sonrasında mahkemeye gidenlerin mahkeme kararları sonuçlarına katlandılar.

Sayın Rektör Vekilim Tıp Fakültemiz iflas noktasına geldi. Milyonlarca borç, asil milletimizin boynuna yüklenip, cebinden çıkarak temizlendi.

Hain kalkışmaya destek verenlerin yer masalarında çekilmiş fotoğrafları boy boy yayınlandı.

İhanet sonuca ulaşamayınca, devlet gereğini yerine getirmek için düğmeye bastı.

Birçok kurumda olduğu gibi, sizin başınızda olduğunuz bilim yuvasındaki hainlerde tek tek tespit edilerek soruşturma, kovuşturma, gözaltı ve hapisle devam eden mahkemelerde yargılanmaktalar.

Doğru bilginin alınacağı koltukta oturanların, eski yardımcılarının, eski genel sekreterinin ve daha nicelerinin mahkemeleri devam ediyor. Sizde Bay Coşkun zamanında fakültemize gelmiş olabilirsiniz ama bu sizin geçmişinizle alakalı. Dışarıda konuşulanları duyuyormusunuz bilemem ama “diyet ödeniyor” sözü çok ağırdır!

YÖK’ün incelemesi sonrası görevden alınacağı iddiası netleşince istifa eden Hayri Coşkun, direnmiş, siyasilere yaslanmış, destek arayıp kısmen bulmasına rağmen, verilerin gerçekliği karşısında kendi sonuna mecbur kalmıştı.

Boluluların gözünden sakındığı üniversitemizin, geç kalmış rektör istifası ile önünün açıldığına inandı. Boşalan tepe yönetim için vekil olarak atama yapılacak isime dahi müdahil olmadı. Bolulular müdahil olmayınca birilerinin Cumhurbaşkanlığındaki ilişkilerini kullanıp devreye girdiğini biliyoruz. Cumhurbaşkanımız Rusya’ya giderken sizin vekil rektörlük atamanız yapıldı. Şimdi o birileri atamayı ben yaptırdım diye konuşmalarına bile aldırış etmiyoruz.

Sayın Rektörüm Mollaibrahimoğlu, yazdıklarımı nasıl alırsınız bilmem ama atamalarınız doğru değil. Oturduğunuz koltukta, kutsal vatan topraklarında gözü olanların üniversitemizden ellerini çekmedikleri izlenimi veriyor! Yargılanan Bay Coşkun’un avukatının kocasının yardımcınız olması olmadı!

Yardımcınız Erol Ayaz, 15 Temmuz sonrası Tıp Fakültemize atanıp, FETÖ’den tutuklu 10 öğretim üyesini 14 Ararlık 2016 da görevlendirmedi mi? Bunların yanı sıra, ders programlarından dolayı dekanlıktan alınmadı mı? Müdürü olduğu deney hayvanları birimindeki yardımcısı byloktan tutuklanmadı mı? Yardımcısı Serkan Çakır tespit sonrası görevden alınmadı mı?

Bütün bunları görmezden mi gelelim?

Sayın Rektörüm, siz Kutsal İslam dinimizin ilmi tarafını insanlığa anlatmak için görevli din alimi akademisyensiniz. Vatanı olmayanın dini, imanı olmaz derler! Atamalarda yanlış yapılması halinde, sizi de üzeceklerdir.

Oturduğunuz kutsal koltukta size rağmen, kamuoyu üniversitede eli olanları konuşmakta! Hatta yönetimin aynı yapıyla devam ettiği konusunda şüphesi olmayanlar var! Unutulmamalı ki, üniversite bize emanet. Sizden de ricam, bu emanete bizim gözlerimizle bakıp sahip çıkmanız. Bunu yapacağınıza inanmak istiyorum.

Geçici görev sürenizde başarılar diliyor, kamuoyu adına bilgilendirmemi dikkate alacağınız düşünüyorum.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.