Önce açığa alındı sonra meslekten atıldı

Önce açığa alındı sonra meslekten atıldı

Düzce Orman İşletme Müdürlüğünde çalışırken, yaptığı usulsüzlükler ve sahte evrak düzenlemeleri nedeniyle müfettiş soruşturmasına tabi tutulan ve görev yeri değiştirilen N. Dikmen raporlar tamamlandıktan sonra memurluktan ve meslekten men cezası aldı.

Bolu Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı, Düzce Orman İşletme Müdürlüğünde İşletme Saymanı olarak çalışan N. Dikmen’in yaptığı işlemler hakkında bölge müdürlüğüne şikayetler ulaştı. Şikayetler üzerine Tarım ve Orman Bakanlığı Müfettişlerince şahıs hakkında inceleme başlatıldı. Düzce’ye gelen müfettişler N. Dikmen’in önce çalışma yerini değiştirerek Bolu’ya tayinini sağladı. Daha sonra Düzce’de bulunduğu dönemi mercek altına alan iki bakanlık müfettişi kişinin yaptığı çok sayıda usulsüzlük ve evrakta tahribatı tespit etti. Bir ay süren incelemeler sonrası müfettişler tarafından şahsın kurumla ilişkisinin kesilmesi tavsiyesi ile bakanlığa sunulan rapor Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci tarafından onaylandı. Soruşturma süresince görev yeri olan Düzce’den uzaklaştırılan ve Bolu’da atanan N. Dikmen memuriyetten ihraç edilerek bakanlıkla ilişkisi tamamen kesildi.

Düzenlenen soruşturma dosyası ile birlikte şahıs hakkında suç duyurunda bulunan Tarım ve Orman Bakanlığı konuya ilişkin açıklama yapmazken, adli süreçte başlatılmış oldu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.