Önce Netflix, şimdi de Disney Plus: Şifre paylaşmak artık yasaklanıyor!

Önce Netflix, şimdi de Disney Plus: Şifre paylaşmak artık yasaklanıyor!

Türkiye’de çok sayıda üyesi bulunan dijital yayın akış platformu Netflix, geçtiğimiz dönemlerde şifre paylaşımını yasaklamıştı. Netflix’in ardından aynı uygulama bu kez de Disney Plus platformunda devreye alınıyor.

Dünyanın en çok abonesine sahip dijital yayın akış platformlarından biri olan Netflix, son olarak üyelik ücretlerine yaptığı zamlarla gündeme gelmişti. Platform, geçmiş dönemlerde üyelerin birbirleriyle şifre paylaşmasına müsaade ediyordu ancak zamlar sonrasında şifre alışverişinin artmasıyla birlikte Netflix bu uygulamayı yasaklamıştı. Bir süredir Netflix kullanıcıları, başkalarıyla şifrelerini paylaşamıyor. Şimdi ise benzer bir adım Disney Plus platformundan geliyor.

Netflix, Türkiye’de kullanıcıların şifrelerini başkalarıyla paylaşmasına müsaade etmiyor. Benzer bir adım atan ve yasaklama uygulamasını hayata geçirmeye hazırlanan Disney Plus da belirli bölge ve ülkelerde şifre paylaşımını yasaklayacak. Disney Plus, artık Kanada’da abonelerinin başka kişilerle şifrelerini paylaşmasına müsaade etmeyecek. Platform, Kanada’da şifre paylaşımlarını yayıncının yeni getirdiği yayın politikalarına aykırı bulduğu için söz konusu kararı hayata geçirecek. İşte detaylar…

KISITLAMA TARİHİ BELLİ OLDU

disney-plus-sifre-paylasim-kisitlamasi2.jpg

Disney Plus platformu da Netflix’in ardından şifre paylaşımına kısıtlama getiriyor. Kanada’da Disney Plus, abonelerinin başkalarıyla şifrelerini paylaşmalarını yayıncının getirdiği yeni yayın politikalarına aykırı olarak tanımladı. Bununla birlikte Disney Plus platformu, Kanada’daki kullanıcılara şifre paylaşımı kısıtlamalarının bu sonbahar döneminde yürürlüğe gireceğini duyurdu. Şu an için Kanada’da şifre paylaşmak yasak değil ancak kısıtlamanın yürürlüğe girmesiyle yasak da başlayacak.

KULLANICILARA YENİ KARAR İLETİLDİ

Disney Plus, Kanada’da şifre paylaşımı kısıtlama kararını 1 Kasım itibariyle yürürlüğe koyacak ve bu tarihten itibaren Kanadalı Disney Plus kullanıcıları, şifrelerini başkalarıyla paylaşamayacak. Söz konusu kısıtlama bir süre için Kanada’daki kullanıcılar için geçerli olacak ancak kısıtlama kararı başka ülkelerde de ilerleyen dönemlerde yürürlüğe girecek.

Disney Plus, söz konusu kararını kullanıcılarına e-mail yoluyla iletti. Bununla birlikte şirketin bu politikayı nasıl uygulayacağı ise henüz tam olarak bilinmiyor. Açıklamada çok fazla ayrıntı vermeyen şirket, “Hesabınızı ve oturum açma bilgilerinizi ailenizin dışında paylaşma yeteneğinize kısıtlama getiriyoruz” ifadelerini kullandı. Kanadalı kullanıcılar için şimdilik bu kısıtlamanın yanında “ek üye” seçeneği sunulacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.