Orman Yangınlarına Hazır: Mudurnu'da Gönüllü Eğitimler Devam Ediyor

Orman Yangınlarına Hazır: Mudurnu'da Gönüllü Eğitimler Devam Ediyor

Orman Genel Müdürlüğü'nün hedefi doğrultusunda Mudurnu'da orman yangınları gönüllülerine eğitim veriliyor. Bilinçli vatandaşlar, doğayı korumak için yangınlara etkili müdahalede bulunacak.

Orman Genel Müdürlüğü, "100 Bin Orman Yangınları Gönüllüsü" hedefi doğrultusunda Mudurnu Orman İşletme Müdürlüğü tarafından orman yangınları gönüllüsü vatandaşlara eğitim veriliyor. 2023 yangın sezonu için düzenlenen eğitimler, orman teşkilatı ekipleri ile yangınlarla mücadele amacı güden vatandaşları bir araya getiriyor.

Mudurnu Orman İşletme Müdürlüğü, teorik ve uygulamalı eğitimlerle gönüllüleri yangınlarla mücadele konusunda donatıyor. İşletme Müdür Yardımcıları Mimin Bayram ve Serkan Erikgenoğlu liderliğinde gerçekleşen eğitimlere 70 kişi katıldı. Eğitimler kapsamında orman yangınlarının genel bilgileri, mücadele yöntemleri, kullanılan araç-gereçler, kişisel koruyucu donanımlar ve iş güvenliği konularında bilgiler sunuldu.

Yetkililer, yer ekiplerinin orman yangınlarını söndürmede en etkili müdahaleyi gerçekleştirdiğini belirtti. Bu nedenle, orman yangınları gönüllüsü olarak katılacak vatandaşlara verilen eğitimlerin, muhtemel orman yangınları ile mücadelede önemli bir rol oynayacağına vurgu yapıldı. Eğitimlerin belli aralıklarla yıl boyunca devam edeceği ve gönüllülerin donanımlı bir şekilde orman yangınlarına müdahale edebileceği bir ekip oluşturmanın amaçlandığı belirtildi.

Bu girişim, vatandaşların bilinçlenerek orman yangınlarına karşı daha etkili bir şekilde mücadele edebilmesini hedefliyor. Orman yangınlarının hızla yayılmasının önüne geçilmesi ve doğal yaşam alanlarının korunması için gönüllü vatandaşların desteği ve katılımı büyük önem taşıyor. Mudurnu'da yürütülen bu eğitimler, toplumun yangınlarla mücadelede daha aktif bir rol üstlenmesine yönelik bir adım olarak dikkat çekiyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.