OSB Atık Su Arıtma Tesisine bağlandı

Organize Sanayi bölgesindeki atıklar ön arıtmayla arıtılarak Bolu Belediyesi Atık Su Arıtma Tesisi ’ne gönderilecek.     Bolu Belediyesi ve Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü’nün...

OSB Atık Su Arıtma Tesisine bağlandı

Organize Sanayi bölgesindeki atıklar ön arıtmayla arıtılarak Bolu Belediyesi Atık Su Arıtma Tesisi ’ne gönderilecek.

   

Bolu Belediyesi ve Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü’nün katkılarıyla yaptırılan ön arıtma tesisinin açılışı törenle yapıldı. Organize Sanayi de gerçekleşen törene Vali İbrahim Özçimen, Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, Cumhuriyet Halk Partisi Bolu Milletvekili Tanju Özcan, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, İl Genel Meclisi Başkanı Mücahit Kutlu, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Emin Semercioğlu, Bolu Organize Sanayi Bölge Müdürü Mustafa Gülen, Yönetim Kurulu Başkanı Ruhi Kaygusuz, sanayici işadamları ve çok sayıda davetli katıldı. Programda ilk olarak Bolu Organize Sanayi Bölge Müdürü Mustafa Gülen tarafından bir açılış konuşması yapıldı.

    “Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum”

     Bölge Müdürü Gülen konuşmasında organize sanayi bölgesinde yapılan çalışmalar ile ilgili bilgiler vererek, “Organize sanayi bölgelerimizin tanımında alt yapı çalışmalarının yanında çevreye olan sorunların önlenmesi de önem arz etmekte. Sanayi bölgesindeki firmaların kendi kimyasal atıklarını arıtmadan bölgemiz şebekesine vermeleri mümkün değil, çünkü bağlantı izinlerini bu şekilde veriyoruz. Diğer evsel atıkların da Bolu Belediyesi ile yapmış olduğumuz protokol çerçevesinde yaptırmış olduğumuz ön arıtmada toplanarak belediye atık su tesisine basılmasına karar verildi. Belediye Başkanımıza bu güne kadar yapmış olduğumuz çalışmaların tamamında bizlere destek vermesinden ötürü teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

   

“Sanayi atıkları ön arıtma tesisinde arıtılacak”

    

Müdür Gülen’den sonra bir konuşma da Bolu Organize Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Ruhi Kaygusuz yaparak, “Bu gün açılışını yapacağımız tesisten sonra organize sanayisinin atıkları evsel atık niteliğine getirilerek burada yapılan atık toplama hattına verilecek. Üretimde kirlilik meydana getiren firmalar çıkış sularını evsel atık durumuna getirerek bu istasyona gönderecekler. İstasyonumuzda toplanacak olan atık suların kabası alınarak içerideki toplanma havuzlarına gelecek. Havuzlardaki sular ise pompalar vasıtasıyla belediyenin hattına cazibe ile verilerek arıtma tesisine gönderilecek. Bu isale hattının yapımında Belediye Başkanımız Alaaddin Yılmaz kendi imkanlarını da seferber ederek daha hızlı ve az maliyetle bu sistemi kurmamızı sağladılar. Kendilerine bu desteklerinden dolayı teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

   

“Türk insanının moral ve motivasyona ihtiyacı var”

     Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz da , “Bolu için önemli bir tesisin açılışındayız. Çevreye karşı duyarlı bir yapı olduğundan dolayı bizim için çok önemli. Bolu’da teşvikler olmaması nedeniyle on yıldır ilimize sanayici gelmiyor diye hep polemikler yapıldı. Ama organize sanayi yönetim kurulu başkanımız sanayiciler kapıda bekliyor, biz ise seçici davranıyoruz diyorsa demek ki Bolu’yu ve yapısını bilmeden biz kendimizi yanlış tanıtıyoruz demektir. Geçmiş dönemde de teşvik olmadığı için Bolu boşalıyor yaygaraları yapılmıştı. Bugün bunların çok anlamlı ve doğru şeyler olmadığını görüyoruz. Türk insanının moral ve motivasyona ihtiyacı var. Biz kendi kendimizi motive ederek gücümüzü farklı göstereceğimiz halde mevcut gücümüzü yok gösterip kendimizi zavallı halde göstermeye gayret eden bir yapıya sahibiz. Eğer bu yapılardan kurtulursak Türkiye dünya ile boy ölçüşebilir hale gelecektir” diye konuştu.

    “Bolu’nun önü açıktır”

     Başkan Yılmaz konuşmasının devamında, “Bizler yerel yöneticiler olarak sanayimizin hizmetinde olmak görevimiz. Yeni yapılan ve önemli bir kısmının istimlakı biten yerlerle ilgili organize sanayi yönetimini kutluyorum.  Çünkü hukuka başvurmadan buradaki istimlak sistemlerini çözebilme becerisini göstermişlerdir. Eğer her işimizi karşılıklı anlayış içerisinde bunları çözebilecek ortamları oluşturabilirsek diğer illerde olduğu gibi Bolu’nun önü de açıktır. Bolu Belediyesi olarak organizeye direk su verebilecek durumdayız. Şu anda yer altı suyu kullanıyorlar ama biz şebeke suyu verebilecek şekilde sistemimizi kurduk. Bu tesis vasıtasıyla da pis suları ile ilgili problemi de çözmüş oluyoruz” ifadelerine yer verdi.

 

    “Çok güzel bir çalışma”

    Cumhuriyet Halk Partisi Bolu Milletvekili Tanju Özcan’da, “Bugün Bolu açısından önemli bir tesisin açılışı için bir araya gelmiş bulunmaktayız. Ben Bolu’nun milletvekili olarak böyle önemli bir çalışmanın yapılmış olmasından çok memnun oldum. Belediye Başkanımız Alaaddin Yılmaz’ın da böyle bir çalışmaya katkı sağlamış olmasından dolayı kendisine burada bulunan işadamları ve Bolu halkı adına teşekkür ediyorum” dedi.

   “Milletimizin önünü açmak için canla başla çalışıyoruz”

    Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun’da, “ Siyaset değil iş yapmalıyız anlayışıyla hiçbir dakikamızı boşa geçirmeden ülkenin ve milletimizin önünü açmak için hükümet olarak canla başla çalışmalarımızı yürütüyoruz. Biz bu anlamda belediye başkanımızdan, il genel meclisi başkanına kadar tüm Bolu olarak bu gayretimizi hiçbir zaman bırakmayacağız. Bende bu hizmetin gerçekleşmesinde büyük katkısı olan Belediye Başkanımız Alaaddin Yılmaz’a, organize sanayi müdürümüz ve yönetim kurulu üyelerimiz ile emeği geçen herkese teşekkür ediyor, tesisin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” Biçiminde konuştu.

            

   “Çok doğru ve faydalı bir iş yapılmış”

    Son olarak konuşan Vali İbrahim Özçimen’de, “Belediye Başkanımız bu tesisin yapımında ben de varım dedi. Sağ olsun ekibiyle birlikte tüm belediye çalışanlarımızı da tebrik ediyorum. Çok doğru ve faydalı bir iş yapılmıştır. Belediyemizin destekleri olmasaydı biz bu tesisi sanayicimizin parasıyla yapacaktık. Ayrı bir tesis yapacak ve ayrı bir zaman harcayacaktık. Bu yapının tamamlanmasında iş birliği yapan herkese teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum” dedi. Konuşmaların ardından Vali İbrahim Özçimen tarafından Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'a tesisin hayata geçirilmesinde vermiş olduğu katkılardan dolayı teşekkür plaketi takdim edildi. Plaket töreninin ardından ise programa katılan protokol üyeleri tarafından tesisin kurdelesi kesilerek hizmete girecek olan ön arıtma tesisinin start butonuna basıldı ve arıtma hizmete başladı.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124