Özcan’ın geliri 100 bin lira!...

Özcan’ın geliri 100 bin lira!...

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde 24, 25, 26 ve 27. Dönem Milletvekilliği yapmasının ardından Nisan 2023 tarihinde emekli oldu.

Yeni çıkan EYT yasasıyla birlikte emeklilik hakkı kazanan Özcan'a, 55 bin lira süper emekli maaşı bağlandı. Bu, Özcan'ın aylık maaş gelirini yüksek bir seviyeye taşıdı.

Özcan, aynı zamanda Bolu Belediye Başkanı olarak da görev yapmaya devam ediyor ve bu görevinden de son zamlarla birlikte 45 bin liraya yakın maaş alıyor. Böylece Özcan'ın aylık toplam maaş geliri 100 bin lirayı buluyor. Eğer Özcan, görevde bir vekil olsaydı, 85 bin lira vekil maaşını da ayrıyeten alacak olması, bu durumu daha da dikkat çekici hale getiriyor.

tanju-ozcana-cifte-maas-1.jpg

Tanju Özcan'ın bu çift maaş alması, özellikle emeklilik ve maaş sistemine ilişkin tartışmaların yoğunlaştığı bir dönemde gündeme geldi. Özcan'ın belediye başkanlığı maaşı ve milletvekili emekli maaşının yan yana gelmesi, kamuoyunda farklı yorumlara neden oldu.

Bazı kesimler, Özcan'ın her iki durum için aldığı bu maaşları hak ettiğini belirtirken, bazıları ise bu durumu, özellikle ülkedeki ekonomik koşullar göz önünde bulundurulduğunda eleştirilebileceğini öne sürüyor. Bu durum, emeklilik maaşları ve siyasetçilerin gelirlerine dair geniş çaplı bir tartışmayı da beraberinde getirdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.