Özel İdare 2 Katlı binayı 360 liraya kiraladı

Özel İdare 2 Katlı binayı 360 liraya kiraladı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Genel Meclisi Üyesi Eyüp Beşli ilçede iftar düzenledi. İftar sonrası Mengen’de ki ilçe özel idaresine ait binanın cüzi bir kira ile TÜGVA’ ya verilmesini eleştirdi.

CHP, il genel meclisi üyeleri ilçe özel idaresine ait 2 katlı binanın 360 TL’ye Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA)’ ya verildiğinden bahseden Eyüp Beşli binanın önünde açıklama yapmıştı. Beşli açıklamasında, “Mengen halkına sorulmadan Mengen’deki binalar tek tek elimizden gidiyor” dedi.

Konuyla alakalı iftar sonrası konuşan Eyüp Beşli “ Mengen’de eski özel idare binası var. Tarım ilçe müdürlüğü, hükümet konağı’ nın 4. katında olmasından ötürü gerekli hizmeti veremediğini biliyoruz. Biz eski özel idare binasını, tarım ilçe müdürlüğüne tahsis etmek için Mengen’deki sivil topum örgütleriyle beraber karar aldık. Özel idare binası, tarım ilçe müdürlüğüne verilsin. Tarım ilçe müdürlüğü zemin katta olursa köyden gelen vatandaşlarımız, yaşlılarımız, engellilerimiz için iyi olur. Şu an 4. katta, 1. kata indirelim daha iyi hizmet etsin talebinde bulunduk. Bu talebimizi karşılayacak olan eski ilçe özel idare binası çok cüzi bir miktar karşılığında aylık 360 TL’ye TÜGVA’ ya verildi. Bununla ilgili il genel meclis üyesi arkadaşlarımızla beraber gittik binanın önünde basın açıklaması yaptık. Sivil Toplum örgütleriyle gittik valiliğe dilekçe yazdık. Dilekçenin altında, esnaf odası, şoförler odası, muhtarlar derneği ve siyasi partililerin ilçe başkanlarının tamamının imzası var. Bu dilekçe valilik tarafından kabul görmedi. Şu an orada TÜGVA bedavaya o binada oturmaya devam ediyor. Tarım ilçe müdürlüğü 4. katta hizmet vermeye çalışıyor” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.