Patriot’lara geçit yok!

İşçi Partisi Genel sekreter yardımcısı Hüseyin Karanlık Bolu İl örgütünü ziyaret ederek ülke gündemini değerlendirdi. Almanya'nın Türkiye'ye konuşlandıracağı Patriot bataryalarının, pazartesi...

Patriot’lara geçit yok!

İşçi Partisi Genel sekreter yardımcısı Hüseyin Karanlık Bolu İl örgütünü ziyaret ederek ülke gündemini değerlendirdi. Almanya'nın Türkiye'ye konuşlandıracağı Patriot bataryalarının, pazartesi günü Hatay'ın İskenderun Limanı'na ulaşacağını söyleyen Karanlık; “O gün il örgütümüz geminin yanaşacağı limanın önünde barikat kurarak yoğun bir direniş sergileyecek. İşçi partisi olarak patriotların Türkiye topraklarında konumlandırılmasına tüm gücümüzle karşı çıkacağız” dedi. Toplantıda bir değerlendirme yapan İşçi Partisi Bolu İl başkanı Hakan Bakan ise  “31 Aralık 2012 yani yılbaşı akşamı Adana’daki  İncirlik Üssündeki  Amerika’ lı  askerler tanker üs komutanlığındaki camiye saldırıp, camı çerçeveyi kırmış, minberi yıkmışlar,dinimizin kutsal mekanını kirletmişlerdir. Ama en vahimi saldırganlar islamın mukaddes kitabı Kuran’ı Kerim’i parçalayarak sayfalarını yerlere saçtılar. Dahası camide bulunan bayrağımızı da yırtmışlardır. Olay milli ve manevi değerlerimize açıktan saldırıdır. Durum anında Ankara’ya bildiriliyor. Ankara’dan’’ derhal olayın üstünü kapatın ve olmamış gibi yapın’’ talimatı geliyor. ABD’liler saldırıyla ilgili görüntülere el koyuyorlar.” Dedi. Bakan; “Bütün çabalara rağmen olay geç de olsa önce yerel basına sızıp haber olmuş sonra da sadece Aydınlık gazatesi ve Ulusalkanal tüm yurda duyurmuştur. Bunun üzerine Adana halkı ayağa kalkmış İşçi partisi öncülüğünde İncirliğe yürümüş ve olayı on kadar kitle örgütüyle birlikte protesto etmiştir. Tabii bu da merkez ve yandaş basında yer almamıştır.Her zaman olduğu gibi bu olayda da milli ve manevi değerlerimizi savunmakta işçi partisi dışında kalan diğer partiler ve gruplar sınıfta kalmışlardır. Hükümet ve yandaşı sözde Müslümanların bu değerlerimizi savunmaktaki samimiyetsizlikleri bir kez daha ortaya çıkmıştır.” Diye konuştu.

 

Amerikan askerlerinin ayrıcalığı mı var?

 

Bakan, sözlerini şu şekilde tamamladı;” Amerikan askerlerinin kendi topraklarımızda dinimize ve bayrağımıza hakaret etme ayrıcalığı mı var? Başka ülkelerdeki daha hafif olaylara bile güya tepki koymaya çalışan, esip gürleyen Tayyip Erdoğan kendi ülkemizde camimizin tecavüze uğramasına ve kutsal kitabımızın tekmelenmesine niye sessizdir? Peki sözde Müslümanlar, muhafazakarlar, mukaddesatçılar, milliyetçiler siz neredesiniz?‘’Esad cami bombalıyor’’ diye yalan haberlerle ortalığı birbirine katan yandaş medya siz duymadınız mı? Ana muhalefet ve yavru muhalefet siz neredesiniz? Yoksa aman AKP zarar görmesin diye mi düşünüyorsunuz. ABD den değil, Allah’tan ve halktan korkun çünkü bu halk birgün topunuzu birden deliğe süpürecek.”

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124