POBİAD Seben’e hayran kaldı

POBİAD Seben’e hayran kaldı

Polatlılı Bürokratlar ve İş adamları Derneği (POBİAD) Başkanı Özcan Temurer, merkezi Ankara'da bulunan ANKARA BOLU Dernekleri Federasyonu başkanı iş adamı Mehmet Bilgin ile birlikte yaklaşık 50 üyesi ile beraber Bağlantıilk olarak Kıbrısçık ilçesini, Seben Taşlıyayla gölü ve ardından da Beypazarı ilçesine ziyarette bulundu.


Haber: Gönül OLUTÜRK

Merkezi Ankara’da bulunan ANKARA Bolu  Dernekleri federasyonu başkanı Mehmet Bilgin ve Polatlı Bürokratlar ve İş adamları Derneği POBİAD Başkanı Özcan Temurer, birlikte çok sayıda üyesiyle birlikte, Kıbrısçık ilçesini, Seben Taşlıyayla gölü ve ardından Beypazarı ilçesini gezdiklerini söyledi.

POBİAD Başkanı Temurer, Gezilerinden örnekler almaya ve bu örnekleri ilçelerinde hayata geçirmeye çalışacaklarını, bu anlamda üyeleriyle birlikte gezide bulunduklarını söyledi.

Polatlı’nın tanıtımı için gayret eden POBİAD Dernek Başkanı Temurer, “Polatlı’ya dair turizm değerlerinin minyatürleri ile Polatlı tarih ve turizm değerlerini anlatmanın yanında açtıkları Polatlı mutfağı ile de Polatlı’nın tatlarını Ankaralılara tanıtmak için çaba sarf ediyor” dedi.

Bu anlamda, dağları ve yayları ile ünlü Bolu’nun Kıbrıscık ilçesinde incelemelerde bulunduklarına değinen POBİAD Dernek Başkanı Özcan Temurer, “Kıbrıscık ilçesi Belediye başkanı Doğan Dağ’dan yayla turizmi ve yayla evleri konusunda bilgi aldıklarını kaydetti. Daha sonra suyla ormanın buluştuğu doğa harikası Seben ilçemiz sınırları içinde bulunan Taşlıyayla Gölünde Solakalar Köyü yaylasında üyelerimize tanıtım çalışmalarında bulunan Kemal Yaman ev sahipliği için teşekkür ederiz üyelerimizle beraber çok güzel duygularla ayrıldık diyerek sözlerine devam etti.

Ardından tarihiyle, kültürüyle ve konaklarıyla ünlü Beypazarı ilçesine gelerek bir dizi gezide bulunduklarını anlatan POBİAD Başkanı Temurer, şu ifadelere yer verdi:

“Beypazarı gerçekten bazı şeyleri aşmış. Oldukça turist alıyor. Bizde bu anlamda Polatlı’nın tanıtımına yönelik bir şeyler yapalım istedik ve Polatlıda bulunan Yerel basın temsilcileriyle bir araya gelerek, POBİAD, yönetiminin neler yapacağını anlatmaya çalıştık. İlçenin tanıtılması için elimizden geleni yapacağız.”

Kendilerini Kıbrıscık gezisi ile Beypazarı gezisine getiren, merkezi Ankara’da bulunan Ankara Bolu Dernekleri Federasyonu Başkanı ve iş adamı Mehmet Bilgin’e teşekkürlerini sunan POBİAD Başkanı Özcan Temurer, Kıbrısçık ilçesinde kendilerini ağırlayan sayın belediye başkanı Doğan Dağ beyefendiye de teşekkürlerini sunduğunu kaydetti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.