Polis teşkilatı iftarda buluştu

Polis teşkilatı iftarda buluştu

Bolu Emniyet Müdürlüğü tarafından, Highway’de semazen gösterili iftar yemeği düzenlendi. İftara, şehit, gazi polis yakınları, emekli polis aileleri ile görevde bulunan polisler katıldı. Her iftar masasında davetlilere polisler eşlik etti.

Haber: Ceylan Beykoz

Bolu Emniyet Müdürlüğü’nün düzenlediği iftar yemeğine büyük bir katılım gerçekleşirken, semazen gösterisi büyük ilgi topladı. Öte yandan ney dinletisi ise konukların hoş vakit geçirmesine vesile oldu. İftar sonrası şehit, gazi, emekli yakınlarının eşleri, Bolu Valisi Erkan Kılıç ve Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy’un eşleri ile birlikte Polis Teşkilatının 178. Kuruluş yıl dönümü pastasını hep birlikte kestiler.

İftar sonrası konuşma yapan Bolu Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, “Bugün şehit ailelerimiz, gazilerimiz, emeklilerimiz ve çalışanlarımızla her rütbeden ve sınıftan aileleriyle birlikte bir aradayız, hep beraber güçlüyüz. Biz de çalışma emeklilikte biter, polislik ölümle. Polislik bir yaşam biçimidir, yazılı ve yazılı olmayan kuralları olan, duygusal ve fiziksel efor isteyen bir yaşam biçimi. Bizler ruhumuzla ve bedenimizle kendimizi vatanımıza teslim ettik. Emanetimizi yaratana teslim edene kadar da öyle kalacağız. Türk Polis Teşkilatının 178. Kuruluş Yıldönümü münasebetiyle iftar yemeğinde bir araya geldik. Bizleri kırmayıp iftarımızı onurlandırdığınız için şükranlarımı arz ediyorum. Bugün burada başımızın tacı gönlümüzün en değerli misafiri şehit ailelerimiz, kahraman gazilerimiz ve aileleri, ilimizin çok kıymetli protokolü, yıllarını mesleğine, teşkilatına adamış meslek büyüklerimiz çok değerli emeklilerimiz, teşkilat mensuplarımızın depremzede aileleri, çok kıymetli kahraman silah arkadaşlarım yer almaktadır.

POLİS TEKİŞATINA 1983 YILINDA ADIM ATTIM

İl Müdürü Aksoy, konuşmasına şu şekilde devam etti: “Ben 1983 yılında teşkilatımızın 138. yılında Şanlı Emniyet Teşkilatı’na adım attım. Bu 40. yıl dönümü kutlamam. Allah ömür verirse ve nasip olursa önümde 5 kutlama daha var.40 yılda acı tatlı günler gördük, zor zamanlardan geçtik, hepsinin üstesinden geldik çok şükür.

Değerli misafirlerimiz, çok zor günlerden geçiyoruz. 6 Şubat'ta meydana gelen Kahramanmaraş Pazarcık ve Elbistan merkezli depremlerde 218 personelimiz, 377 eş ve çocuk olmak üzere 595 canımızı kaybettik. Toplam can kaybı 50 binin üzerine çıktı.Yaralı olanlar ve yakınlarını kaybedenlerin psikolojik durumunuzun vadeli bir yıkım olsa da birbirimize sarılarak, Allah’a sığınarak, desteklerimizi sürdürerek inşallah üstesinden geleceğiz. Biz Bolu Emniyet Müdürlüğü personeli olarak 4 adet yaşam konteyneri ve oldukça yüklü ayni yardımın yanı sıra toplamda 640 bin TL yardım yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. Bolu Emniyet Müdürlüğü personeline hem yardımsever davranışları, hem de görevlerini yeri getirmeleri, titiz çalışmaları nedeniyle huzurlarınızda teşekkürü borç biliyorum. İçişleri Bakanlığı’mızın yaptırdığı vatandaş memnuniyet anketinde ilimizde verilen hizmet kalitesinden memnuniyet düzeyi yüzde 97.14 ile Emniyet Teşkilatı olarak 1. Sırada yer aldık.

Personelimize yönelik personel memnuniyet anketi yaptık. 16 sorudan oluşan anketimize katılan personelin yapılan işin alınan eğitime yetenek ve becerilere uyumlu olması, personelin işini severek yapması, yapılan işin kuruma yarar sağlaması işi yürütürken verilen görev ile yetki arasında denge olması personelin kendini kuruma ait hissetmesi, çalışmaktan gurur duyması, kurumun amaçlarının bilinmesi ve alınan kararların zamanında uygulanması izin zamanlarının düzenlenmesi ve kişisel motivasyon araçlarından birinin işini iyi yaptığı duygusu olduğu birim içinde birimler arası bilgi alışverişi yapılması, çalıştığı birimde takım ruhu olması, hizmet içi eğitimlere yeterince önem verilmesi gibi konulardan genel olarak memnun oldukları görülmüştür. Ancak işin yoğunluk derecesi, üst yönetim tarafından çalışanların görüş ve önerilerine önem verilmesi, birimde görev dağılımının adil olarak yapılması kurum içi iletişimin etkin olarak sağlanması vb. konularda memnuniyetin az olduğu görülmüştür. Personelimizin memnuniyet seviyesini yükseltmek için elimizden gelen gayreti göstereceğiz.

ATATÜRK’ÜN İZİNDEN AYRILMAYACAĞIZ

“Bolu Emniyet Müdürlüğü personeli olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden ayrılmadan, yüreğimizde vatan sevgisi ile ve Allah’ın yarattığı her canlıya şefkatimizi esirgemeden ettiğimiz yemine bağlı kalarak suç ve suçlu ile mücadelemize hız kesmeden sürdüreceğiz. Bu mücadelemizde yanımızda olan ve olacak herkese teşekkür ederiz. Bugün aramızda bulunamayan Kahramanmaraş’ın Nurhak İlçesinde koordinatör vali olarak görev yapan Valimiz Erkan Kılıç’a selamlarımızı, saygılarımızı ve dualarımızı gönderiyoruz. İki yıldır bu kapsamlı iftar yemeklerimize maddi manevi yardımda bulunan ve desteklerini esirgemeyen polis ve bakım yardım sandığı Polis Baş Müfettişi Ahmet Oğan’a ve emekli emniyet müdürü ve Highway Genel Müdürü Soner Okur’a teşkilatım adına teşekkür ediyorum.

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ahirete intikal etmiş şehitlerimize,Allah'tan rahmet diliyorum. Gazilerimize, emeklilerimize ve çalışan tüm personelimize aileleriyle birlikte sağlık ve afiyet diliyorum. Depremzede ailelerimize sağlık diliyor yaralarının en kısa sürede sarılmasını temenni ediyorum.

DEPREM ZAMANI BOLU’DA GÖREV YAPMIŞ

İftar Yemeğine katılan Vali Vekili Fatih Damatlar, yaptığı konuşmada, polis teşkilatının 178. Kuruluş yıldönümünü kutlayarak; “Polis Teşkilatımızın 178. Kuruluş yılı nedeniyle yapılan bu organizasyonda sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyuyorum. Ben Kahramanmaraş Vali yardımcısıyken yaklaşık bir ay kadar önce buraya görevlendirildim. Bu arada sayın valimizin de en kalbi selamlarını, sevgilerini sizlere iletmek istiyorum.1999 depreminde ben Karabük Vali Yardımcısıydım. Deprem olur olmaz bu bölgeye çalışma arkadaşlarımla birlikte görevlendirildim. 3 ay kadar Bolu İlinde Aşağı Soku mahallesinde görev yaptım. Bu açıdan Bolu’ya yabancı değilim. Gelişimin hemen arkasından mübarek Ramazan ayıydı, yine aynı şekilde gelir gelmez mübarek Ramazan Ayı içerisinde kendimizi bulduk.

Sizlerle bu vesileyle birlikte olmaktan mutluyum. Emniyet teşkilatımız suçluların amansız düşmanı, huzurun bekçisi, ülkenin, devletin, milletin, rejimin koruyucusu tabi diğer kardeş teşkilatımız jandarma teşkilatlarıyla birlikte çalışan bütün arkadaşlarımızı Allaha emanet ediyorum. Allah onları korusun Gazilerimize sağlıklı uzun ömürler diliyorum. Şehitlerimize de Allah'tan rahmet diliyorum” dedi.

emniyet-mudurlugunden-semazenli-iftar-1.jpgemniyet-mudurlugunden-semazenli-iftar-2.jpgemniyet-mudurlugunden-semazenli-iftar-4.jpgemniyet-mudurlugunden-semazenli-iftar-5.jpg

emniyet-mudurlugunden-semazenli-iftar-10.jpgemniyet-mudurlugunden-semazenli-iftar-8.jpgemniyet-mudurlugunden-semazenli-iftar-6.jpgemniyet-mudurlugunden-semazenli-iftar-13.jpg

emniyet-mudurlugunden-semazenli-iftar-12.jpgemniyet-mudurlugunden-semazenli-iftar-11.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.