“Ramazan sokağı” teravih namazının coşkusunu engelliyor

Saadet Partisinin genişletilmiş il divan toplantısında konuşan SP Bolu il başkanı Veysel Çetinkaya Geçtiğimiz Cuma günü yapılan Ramazan sokağı ihalesinin katılımcı olmaması yüzünden yapılamadığını söyleyerek; “Bolu’da Ramazan sokağı adı altında yapılan etkinlikler özellikle teravih namazının coşkusunu engelliyor. Bu yüzden biz önümüzdeki günlerde yeniden yapılması beklenen Ramazan sokağı ihalesinin iptal edilmesini istiyoruz” dedi.

“Ramazan sokağı” teravih  namazının coşkusunu engelliyor
 Saadet Partisinin genişletilmiş il divan toplantısı Pazar günü yapıldı. Toplantıya konuk olarak Genel başkan başdanışmanı ve Saadet Partisi eski Eminönü Belediye Başkanı Lütfi Kibaroğlu katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan SP Bolu il başkanı Veysel Çetinkaya ilk olarak Türkiye’yi sarsan gezi parkı olaylarına değindi. Gezi parkı direnişi ile başlayan sürecin Türkiye’yi bir kutuplaşmaya doğru götürdüğüne dikkat çeken Çetinkaya; “Bu konuda hükümet ve ana muhalefet partisi birbiri ile yarış ediyor. Kötülük kötülük ile sertlik sertlik ile giderilemez. Biz milli görüş olarak bunu tavsiye ediyoruz” dedi.Partilerinin daha önce 4 kez kapatıldığını buna rağmen 4 tane taş bile atmadıklarını vurgulayan Çetinkaya; “Yıkıp yakmakla hak aranmaz eylemcilere soğukkanlılık tavsiye ediyoruz” şeklinde konuştu.Daha sonra sözü geçtiğimiz Cuma günü  ihalesi katılımcı olmaması yüzünden yapılamayan Ramazan ayı çarşısı ihalesine getiren Çetinkaya; “Bolu’da Ramazan sokağı adı altında yapılan etkinlikler özellikle teravih namazının coşkusunu engelliyor. Bu yüzden biz önümüzdeki günlerde yeniden yapılması beklenen Ramazan Sokağı ihalesinin iptal edilmesini istiyoruz” dedi. Çetinkaya Bolu köylüsünün patatesinin de para etmediğine dikkat çekerek; “Bu konuda da acil önlemlerin alınmasını istiyoruz.2014 yerel seçimlerinde adaylarımızı en iyi şekilde belirleyerek seçimlere gireceğiz. Başarılı olacağımızı düşünüyorum” diye konuştu. Çetinkaya daha sonra sözü Saadet Partisi Genel başkan başdanışmanı ve eski Eminönü Belediye Başkanı Lütfi Kibaroğlu’na bıraktı. Bugün Ortadoğuda akan kanların hepsinin Müslüman kanı olduğunu söyleyen Kibaroğlu;”Eski ABD dışişleri bakanlarından Condoleezza Rice 2005 yılında yaptığı bir açıklamada 21 ülkenin sınırlarının değişeceğini söylemişti. Sınırların nasıl değiştirilmeye çalışıldığını görüyoruz. Amaçları İsral’in sınır güvenliği sağlamak ve Müslüman dünyayı egemenlikleri altına almaktır. Bu yüzden bütün Müslümanların ayağa kalkarak mücadele etmesi gerekmektedir “ dedi.

 

Türkiye 2013 yılında 53 milyar faiz borcu ödeyecek

 

Bir toplumu bölme ve yutmak için 3 temel yolun olduğunu vurgulayan Lütfi Kibaroğlu; “Bunlar borçlandırma, İşsizlik ve dinden uzaklaştırmadır.”Bugün Türkiye’de 41 milyon civarında bankalara borcu olan insan var. Türkiye’de şu anda 41 milyon çalışan insan yok buna göre çalışmayan insanlarda bu sınıf içersinde yer alıyor. Şimdi Sayın başbakan Türkiye’nin IMF’ye olan borcunun olmadığını söylüyor hatta borç para bile vereceklerini söylüyor. Merkez bankasını verilerine göre Türkiye 2013 yılında 53 milyar faiz borcu ödeyecek. Bu durumda borcumuzun ne kadar olduğunu öğrenmek için bir araştırma yaptım. Yaptığım araştırmada Cumhuriyet tarihinin en büyük borçlanmasının AKP döneminde yapıldığı gerçeğine ulaştım.53 milyarın faizinin borcunun ise 600 milyar rakamına denk geldiğini üzülerek öğrendim. Şimdi bu nasıl borçsuzluktur ki 53 milyar faiz ödemesi yapılıyor. Bunun adı dik durmak değil diklenmektir. O yüzden bugün Türkiye, milli görüşe her zamankinden daha fazla ihtiyaç duymaktadır” biçiminde konuştu.

 

 

“Bu borca yiğit dayanmaz”

 

Kibaroğlu;”Borç yiğidin kamçısı ama bu borca yiğit dayanmaz. Kamçı ortada duruyor ama yiğit sizlere ömür. O yüzden ölmüşü doktora götürmenin bir anlamı yoktur. Ölmeden önce hastanın doktora götürülmesi lazımdır.” Dedi. Kibaroğlu sözlerini; “Bu millet ya milli görüşçü olacak ya da öldükten sonra olacak” şeklinde sonlandırdı.

 


 

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2013, 20:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124