Restore etmesi aylarını aldı, şimdi sahip çıkabilene satacak

Restore etmesi aylarını aldı, şimdi sahip çıkabilene satacak

Zonguldak'ta Türkiye Taşkömürü Kurumu'ndan emekli olan 68 yaşındaki şoför Kemal Albayrak, 22 yıl aradan sonra restore ettiği klasik aracıyla büyük ilgi çekiyor.

Zonguldak'ta Türkiye Taşkömürü Kurumu'ndan (TTK) emekli şoför Kemal Albayrak, 1972 yılında Amerika Birleşik Devletleri'nden ithal edilen 14 adet Chevrolet Suburban marka araçtan birini satın alarak özel bir koleksiyona dahil etti. Bu araçlar başlangıçta makam aracı olarak kullanıldı, ancak zaman içinde yolcu taşımacılığı ve kaçak kömürle mücadele ekipleri için hizmet verdi ve sonunda hurdaya ayrıldı. Kemal Albayrak, TTK'da şoför olarak çalışırken bu özel araçlardan birini ihaleyle satın aldı. 6 ay boyunca aracı kullandıktan sonra bir arkadaşına sattı. Ancak arkadaşı vefat ettikten sonra, 22 yıl sonra araca yeniden sahip olmak istedi. Emekliliğinin ardından aracını geri satın aldı ve uzun bir restorasyon sürecine girişti.

22-yil-sonra-kavustugu-klasik-aracini-yeniden-satiyor-7.jpg

Albayrak, aracın kullanım kaynaklı parçalarını Amerika Birleşik Devletleri'nden ithal ederek titizlikle restore etti. Bir süre kapalı bir garajda muhafaza etti, ancak sonunda garajı kullanamayacağını düşünerek aracını yol kenarına park etti. Ne yazık ki, bu sefer de kimliği belirsiz kişiler araca zarar verdi. Bu nedenle Albayrak, aracını sahiplenemediği düşüncesiyle satışa çıkardı. Bu kararı üzgün bir şekilde aldığını ifade eden Kemal Albayrak, aracını sadece parasal bir mesele olarak değil, ona değer verebilecek birine satmayı arzu ettiğini söyledi.

22-yil-sonra-kavustugu-klasik-aracini-yeniden-satiyor-1.jpg

Albayrak, “Aracı satılık ilanına koydum. Ev teklifleri geldi ancak ben biraz seçici biriyim. Para benim için ikinci planda. Aracı bakabilecek, kullanabilecek birine satmayı düşünüyorum. Birçok yedek parçam da var. Aracıma iyi bakabilecek birisinin sahiplenmesini isterim. 68 yaşındayım ve aracımın 45-50 yaşlarındaki birine gitmesini isterim” şeklinde konuştu. Ayrıca, aracın kullanım kılavuzlarını sakladığını ve yakın zamanda eksiksiz bir şekilde fenni muayenesinden geçtiğini belirtti.

22-yil-sonra-kavustugu-klasik-aracini-yeniden-satiyor-3.jpg

Aracın tüm parçalarıyla bizzat ilgilendiğini ve aracını görenlerin hatıra fotoğrafı taleplerini memnuniyetle karşıladığını ekledi.

22-yil-sonra-kavustugu-klasik-aracini-yeniden-satiyor-4.jpg22-yil-sonra-kavustugu-klasik-aracini-yeniden-satiyor-5.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.