Sadece 3 ay yeter!

BTSO meslek grupları seçimlerinde 2. Gruptan seçilerek giren Elif Özdemir Bolu Ticaret ve Sanayi Odasının başkanlığına aday olduğunu söyledi. Özdemir; “Bolu’yu Ticari kalkınmada hak ettiği yere taşımak için, sadece 3 ay istiyorum” dedi.

Sadece 3 ay yeter!
 Bolu Ticaret ve Sanayi Odası'ndaki meslek grupları seçimlerinde 2. Gruptan seçilerek giren Elif Özdemir Bolu Ticaret ve Sanayi Odasının başkanlığına aday olduğunu açıkladı. Konuyla ilgili olarak bir basın açıklaması yapan Özdemir; “Geçtiğimiz cumartesi günü Bolu Ticaret ve Sanayi odası seçimleri gerçekleşti. Bu seçimlerde bende 2.gruptan meclise girmeyi başardım. İkinci kez kazandığım meclis üyeliğinde bu güne kadar Ticaret ve Sanayi odası seçimlerinde görülmemiş bir kalabalık ve rekabet ortamı mevcuttu, bu bizlere çok renkliliğin ve çok sesliliğin güzel bir göstergesi ve geleneksel modelin artık yıkıldığını gösteriyordu. Çünkü bu tür etkin ve yetkili makamlar birkaç kişinin tekelinde rutin bir halde ilerlememeliydi.” Dedi.”Meclis üyeliğinde geçirdiğim 4 yıl boyunca maalesef arzu ettiğim çalışmaları gerçekleştirme olanağı bulamadım” diyen BTSO başkan adayı Elif Özdemir; “Çünkü yukarıda da altını çizdiğim gibi geleneksel model hâkimiyeti vardı. Elbette bu güne kadar yönetime gelen herkes elinden geleni yapmış ve çalmadan çırpmadan görevlerini ifa etmişlerdir. Dürüstlük gösterilmiş olsa da maalesef oda bir arpa boyu kadar bile yol alamamış ve nitelik açısından beklenen performansı gösteremediğini düşünmekteyim. Bundan hareketle önümüzdeki günlerde gerçekleşecek olan Başkanlık seçimlerine aday olmaya karar verdim. Bu kararım heves ya da heyecan içerikli değildir. Bu kararım yapabileceklerim noktasında vereceğim kesin hizmetler içermektedir.” Biçiminde konuştu.

 

“Bu yüzden adayım”

 

Özdemir sözlerini şu şekilde sürdürdü; “Bolu ilindeki Ticaret erbabı ve Ticaret odası üyeleri malesefki oda aidatı yatırmaktan bıkmış çünkü karşılığında temsil ve hizmet haklarını yeterli ölçüde alamadıklarını yapacağınız küçük bir saha çalışmasında bile göreceksiniz. Bolu Ticaret ve Sanayi Odasına hizmet binası yapmak zaten zorunluluktu ve bu bir hizmet olarak yansıtılmamalıydı ve zaten yapılan hizmet binası kimsenin kişisel parasıyla değil, hepimizin aidatları ve ödeneklerle yapılan bir binadır ama görüyorum ki kendi oturacakları konforlu binayı sanki bolu ticaretine hizmetmiş gibi göstermeye çalışanlar var. Elbette ki Bolu’da Bolu’ya yakışır bir hizmet binası olmalı ama önemli olan o bina içinde ya da önceki binada bolu ticaretinin ve kalkınmasının yüzünü güldürecek nitelikte işlerin yapılmasıydı, ben 4 yıllık meclis üyeliğimde böyle bir yüz güleçliğine maalesef şahit olamadım. Bu yüzden adayım. Bolu İzzet Baysal ruhunu sürdürebilecek ve marka şehir olarak uluslararası nitelikte ses getirecek önemli hizmetler yapacak insanlarla doludur, tek eksiğimiz gelenekçi yapı içinde sıkışıp kalmamızdır. Bu nedenle yeni nesil gençliğin hareketlenmesi ve cesur adımlarla ortaya çıkması gerektiğini düşünmekteyim. Meclis üyesi olduğum ve başkanlık niyetimi ortaya koyduğum andan beri beni demorilize etme adına birçok yerden telefonlar aldım ve maalesef tebrik telefonu değil korku telefonlarıydı, beni aleni olarak desteklemeyeceklerini ifade ettiler, üstelik bu kişiler maalesef meclis üyesi değil, kendini şehrin kukla ipinin tutucuları olarak gören kişilerdi, çünkü onlarda alışmışlar her şey tekelleri altında yürümeli ve her koltukta oturacak kişilerin onların adamı olması gerektiğini düşünüyorlar ama ben inanıyorum ki meclis üyesi arkadaşlarımın hiçbiri kendini satacak ve tekel altına sokacak kadar niteliksiz ve kimliksiz değillerdir, bunun dışında yaşımın genç olması ve kadın olmam bile bazı kişilerin hazmedemediği bir unsur olarak görülmektedir. Ben iddia ya da vaat etmiyorum, ben kesin konuşuyorum. Bu güne kadar başkaları gibi kimsenin kapısına gidipte başkan olmam için yalvarmadım, hiçbir siyasetçi ile görüşmedim, kimseyi arkama almadım. Tek sahibim ve dayanağım başta yüce Allah, sonrada ailem ve inananlarımdır.

 

“Sadece 3 ay istiyorum”

 

BTSO başkan adayı Özdemir sözlerini şu şekilde tamamladı; “Bolu’yu Ticari kalkınmada hak ettiği yere taşımak için, sadece 3 ay istiyorum Bolu’da sosyal ve ekonomik kalkınmayı başlatmak için, sadece 3 ay istiyorum. Meslek edindirme ve mesleki gelişim alanındaki sözde değil gerçek çalışmaları başlatmak için sadece 3 ay istiyorum. Bolu’yu Türkiye genelinde marka şehir ve marka oda yapmak için sadece 3 ay istiyorum. Uluslararası finans kuruluşlarını Bolu’ya getirip, bolu iş dünyasıyla kolektif kurumsal evlilikleri gerçekleştirmek için sadece 3 ay istiyorum. Ticaret, sanayi, turizm alanlarında ulusal kampanyaları başlatmak için 3 ay istiyorum. Kadın ve Genç girişimcilerin yurt içi ve yurt dışında Bolu’nun ismini markalaştıracak çalışmalarını başlatmak için sadece 3 ay istiyorum. Oluşturacağım STK, Medya, Üniversite ve Halk meclisi masalarının aktif ve adaletli bir şekilde hizmete başlamaları için sadece 3 ay istiyorum. Ben Elif Özdemir olarak 4 yıllık meclis üyeliğimde tüm yasa ve mevzuatlarına hâkim olduğum Ticaret ve Sanayi Odasının başkanlığını hakkı ve layığı ile yerine getireceğime zerre şüphem yoktur. Bu nedenle derim ki ben proje ve iddialarımla ortaya çıkıyorum tüm bunları yerine getiremediğim takdirde yine basın aracılığıyla Bolu ve herkesten özür dileyim tüm görevlerimden istifa ederek Bolu’dan ayrılırım. Umarım karşıma çıkacak adaylarda da aynı erdemi görürüz. Bu güne kadar başkalarının yaptığı gibi yapmadım, ne bir menfaat ilişkisi kurup başkan olma çabam oldu, Ben bu duygu ve inanışla verdiğim sözler ve ortaya koyacağım hizmetlerle Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Adayı olduğumu yineliyorum”

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2013, 20:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
Emine davarcioglu
Emine davarcioglu - 8 yıl Önce

elifi cesaretinden dolayı kutluyorum.hem çok genc olması hemde kadın olması beni gururulandiriyor.kendisine basarılar diliyorum.

Emine davarcioglu
Emine davarcioglu - 8 yıl Önce

elifi cesaretinden dolayı kutluyorum.hem çok genc olması hemde kadın olması beni gururulandiriyor.kendisine basarılar diliyorum.

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124